GAZİANTEP HABERLERİ NİZİP HABERLERİ

NTO Başkanı Özyurt'tan 8 Mart kutlaması

DHA
07.03.2018 - 19:36Son Güncelleme :
DHA

NİZİP (Gaziantep),(DHA) - NİZİP Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, "Kadınların iş hayatında daha fazla yer alması, ayrımcılığın ortadan kaldırılması, her zaman önümüzde önemli bir hedef olarak durmalıdır" dedi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yapan Özyurt, hayatımızın her alanında mutlaka kadın ve kadın elinin var olduğunu vurguladı. NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü:
"Türkiye’de iş ve sosyal hayata dahil olan kadın sayısı her geçen yıl artmaktadır. Bu sayının daha da artması için yasalardan çok, düşünceleri değiştirmekle mümkündür. Bu nedenle toplumumuzun zihinsel dönüşüm sürecine girmesi gerekmektedir. Toplumun bu konuda daha duyarlı davranması haline kısa süre içerisinde iş hayatında kadın patron sayısı artacaktır. Erkek ve kadın nüfusunun Türkiye’de hemen hemen eşittir. Bu nüfusun eğitimli ve donanımlı yetişmesi halinde Türkiye’nin gelecek yıllarda daha farklı noktalarda olacaktır. 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisinden birisi olmasını hedefleyen ülkemizin, bu amaca ulaşmak için kadınların gücüne her şeyden daha fazla ihtiyacı var. İnanıyorum ki özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli, girişimci kadınlarımızın, ekonomiden siyasete her alanda sayılarının artması şüphesiz ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile gelecekte kadınların daha iyi yerlerde olmasını ümit ederek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlar, bütün kadınların sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içinde yaşamasını temenni ederim."
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Nizip haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Nizip haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde NTO Başkanı Özyurt'tan 8 Mart kutlaması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı