NSU davasının belgeleri yaya kaldırımında bulundu

Ahmet YILDIRIM - ALMANYA / DHA
30.09.2015 - 10:48 | Son Güncelleme:

Almanya’nın Münih kentinde devam eden Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) davasının bugün yapılan 232.duruşmasına, davaya ilişkin önemli belgelerin yaya kaldırımında bulunması damga vurdu.

Mahkeme Başkanı Manfred Götzl, Köln Kayıp Bürosu’nun mahkemeyi arayarak, davaya ilişkin CD ve belgelerin yaya kaldırımında bulunarak kendilerine teslim edildiğini aktardıklarını açıkladı.

Bild gazetesinin bildirdiğine göre, mahkeme başkanı Götzl, duruşmada kayıp bürosuna bırakılan belgelerin hangi avukata ait olduğunu sordu, ancak yanıt alamadı.

Mahkeme, davanın başlamasından bu yana geçen iki buçuk yıllık süre içerisinde kendisine ulaşan bilgi, belge ve yazışmaları dijital formatta, gizli belge olarak müdahil avukatlara veriyordu.

ADLİ TIP UZMANI DİNLENİYOR

Bu arada, davanın bugün görülen 232.duruşmasında Adli Tıp Uzmanı Dr. Oliver Peschel dinleniyor. Peschel, 1998 yılında Chemnitz’de bir market soygunu esnasında yaralanan kişi ile 2004 yılında Köln’de patlatılan çivili bomba saldırının bir kurbanına ait hazırladığı raporunu mahkemeye sunacak.

Davanın hayattaki tek ve bir numaralı sanığı Beate Zschäpe (40), NSU tarafından 2000-2006 yılları arasında 8’i Türk 10 kişinin öldürülmesinden ve NSU’ya atfedilen diğer suçlardan sorumlu tutuluyor.

Etiketler: almanya , NSU davası


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı