Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nouma'ya çifte ceza gündemde

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Nouma, hem futbol disiplin kuruluna, hem mahkemeye hesap verecek. Gençlerbirliği, Fransız futbolcunun yanı sıra, tünelde futbolcu ve yöneticilere saldıran Ali Eren'i de federasyona şikayet etti.

Beşiktaşlı Nouma'ın başı, bu kez büyük dertte. Gençlerbirliği maçında İsmail Güldüren'in suratına tükürüp, küfürler eden, karşılaşma sonrası tünelde Thomas'a saldıran Fransız futbolcu, akşam da spor programlarına çıkıp hakaretlerini ekranlarından da sürdürünce, bardağı taşırdı. Kırmızı-siyahlı yönetim kurulu, Nouma ile birlikte hareket eden Ali Eren'i federasyona şikayet ederken, Thomas da mahkemeye başvuracağını açıkladı. Futbol federasyonu ise raporlar doğrultusunda Nouma'yı disiplin kuruluna sevketti.

GÖZLEMCİ RAPORUNDA YER ALDI
Karşılaşmanın gözlemcisi Hamdi Kutval ve temsilci Hüdai Doğu, federasyona gönderdikleri raporlarda Beşiktaşlı Nouma'nın centilmenlik dışı davranışlarını bildirdiler. Kutval, İsmail Güldüren'e önce Fransız futbolcunun tükürdüğünü belirtirken, hakem Mustafa Çulcu'nun saha içinde Ali Eren ve Tayfur'un da yaptığı sertlikleri kaçırdığını ifade etti. Karşılaşmanın Eskişehirli temsilcisi Hüdai Doğu ise, maç sonrası Nouma ve Ali Eren'in Gençlerbirliği futbolcularına saldırdığını yazdı.

3 MAÇ CEZA ALABİLİR
Olayların başlıca sorumlusu olarak gösterilen Nouma'nın en az 3 karşılaşmadan men cezası alabileceğini ifade edildi.

GençlerBirliği'nden Phiri ise Ali Eren'den şikayetçi. Başkent ekibinde birlikte oynarken kendisini demir çubukla kovalayan Ali Eren'in saha içinde kendisine yaptıklarına gülüp geçtiğini maça daha sonra tehditlerini sürdürdüğünü belirten Güney Afrikalı oyuncu, Beşiktaş kulübüne yazılı şikayette bulunarak, Ali Eren'i şikayet edeceğini açıkladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler