« Hürriyet.com.tr

“Nostaljik Tren” ile Geçmişten Günümüze Yolculuk

Rahmi M. Koç Müzesi’den başlayarak Haliç kıyısına döşenen dar hat demiryolunda “Nostaljik Tren” geçmişten günümüze yolculuğa çıkıyor.

Hürriyet Haber
X

Rahmi M. Koç Müzesi'nde, Haliç boyunca Sütlüce-Hasköy arası uzanan, 700 metrelik demiryolu hattı üzerine kurulu “Nostaljik Tren” müze ziyaretçilerini zamanda keyifli bir yolculuğa çıkarıyor.

Üç adet 15’er kişilik vagonu Eskişehir’deki Türk Hava Kuvvetleri 1.Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı tarafından bağışlanan “Nostaljik Tren”in çekişi ise iki adet İngiliz yapımı klasik dizel lokomotif ile sağlanıyor.

Rahmi M. Koç Müzesi arazisi üzerinde ayrıca bakım kanalı, kül boşaltma kanalı, kömürlük, cendere, bir peron ve bir istasyon binası oluşturularak ziyaretçilere gerçek bir demiryolu atmosferi yaşatıyor. Büyüklerin zamanda yolculuğa çıkacağı, küçüklerin geçmişi keşfedeceği “Nostaljik Tren” Rahmi M. Koç Müzesi’nden başlayarak Haliç boyunca yol alıyor.

Hafta sonları her saat başı 11:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecek tren seferleriyle müze ziyaretçileri ücretsiz olarak keyifli bir gezinti yapabiliyor.

Kaynak:

GezginGezgin
Vadiler ve göller diyarı: Abhazya
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Atlas'tan Avrupa’dan Anadolu’ya kadar uzanan bilgi dolu kitap!
PortekizPortekiz
Görmeden dönmeyin: En güzel 5 Portekiz kasabası
PortekizPortekiz
Bond’un doğum yeri: Cascais
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Bahardan kalma bir günden: Madeira
PortekizPortekiz
Ortaçağ’da hiking: Sintra