Dünya Haberleri

DÜNYA

  Norveç Büyükelçisi: Umarız sınır ötesi harekat yapılmaz

  Sefa KARACAN/ALANYA (Antalya), (DHA)
  21.10.2007 - 13:38 | Son Güncelleme: 21.10.2007 - 13:40

  NORVEÇ'in Ankara Büyükelçisi Cecılıe Landsverk, sınır ötesi harekat konusunda, “Umarız ki bu sorun normal olarak çözülür ve herhangi bir sınır ötesi harekat yapılmaz” dedi.

  Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakiltesi Seramik Bölümü akademisyenleri, Norveçli meslektaşlarıyla Antalya’nın Alanya İlçesi'nde düzenlenen dostluk sergisinde buluştu.

  Alanya Kültür Merkezi Sergi Salonu'ndaki serginin açılışına katılan Norveç Ankara Büyükelçisi Cecılıe Landsverk, Türk- Norveç dostluğunun her zaman sağlam adımlarla ilerlediğini belirtti. Türkiye'nin olası bir sınır ötesi harekatına ilişkin soruyu yanıtlayan Landsverk, “Bu parlamentoda alınmış bir karardır. Bu konuda bir aktivite yapılmamıştır. Harekata Norveç gazeteleri reaksiyon göstermişlerdir. Fakat ben bunun turizm konusunda fazla etkisi olacağını sanmıyorum. Büyükelçilik olarak vatandaşlarımıza negatif yönde görüş bildirmedik. İlerleyen günlerin neler göstereceğini bilemeyiz. Umarız ki bu sorun normal olarak çözülür ve herhangi bir sınır ötesi hareket yapılmaz” diye konuştu.

  Landsverk, Alanya'da yaşayan çok sayıda Norveçli'nin de katıldığı dostluk sergisinde, “Türkiye’de yaşayan yerleşik Norveçlilerin bürokrasiye yönelik şikayetleri oluyor ancak Norveç ile Türkiye arasında fazla değişen bir şey olmağı için zamanla alışıyorlar. Sorunlar karşılıklı olarak iki ülke arasında kısa sürede çözülüyor. Norveçliler Türkiye’de mutlu” dedi.
  Ardından, serginin açılışını yapan Landsverk, sanat eserlerini tek tek inceledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı