BURSA HABERLERİ

"Nörofibromatozis" hastası İsmail'e nefes aldıran ameliyat

AA / Elif Özlem Çelikler
29.02.2016 - 17:48Son Güncelleme :

- Sındırgı'da doğumundan 3 ay sonra yakalandığı hastalık nedeniyle baş ve boyun bölgesindeki şişlikler her geçen gün büyüyen 8 yaşındaki İsmail Karabulut, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılan ameliyatla rahat nefes almaya başladı

Nörofibromatozis hastası İsmaile nefes aldıran ameliyat
AA / Elif Özlem Çelikler

BURSA (AA) - Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde doğumundan 3 ay sonra yakalandığı hastalık nedeniyle baş ve boyun bölgesindeki şişlikler her geçen gün büyüyen 8 yaşındaki İsmail Karabulut, Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde ameliyat edildi.

İsmail Karabulut'un babası Eyüp Karabulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yaklaşık 3 saat süren ameliyatla İsmail'in dilindeki fazlalığın alındığını söyledi.

Ameliyatın, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz bölümü doktorlarından Prof. Dr. Taner Yılmaz tarafından gerçekleştirildiğini belirten Karabulut, şöyle konuştu:

"İsmail ilk ameliyatını oldu ve dilindeki fazlalık alındı. Ayrıca boğazındaki kanülün de değiştirilmesiyle nefes alması rahatladı. Doktorumuz belli bir zaman sonra İsmail'i çene altı ve boyun bölgesinden yeniden ameliyat edileceğini söyledi. Allah razı olsun. Başbakanımız, Sağlık Bakanımız, Sındırgı Kaymakamımız Ercan Ateş ve Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş'a çok teşekkür ediyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden "Nörofibromatozis" hastası İsmail'e nefes aldıran ameliyat hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Nörofibromatozis" hastası İsmail'e nefes aldıran ameliyat haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı