"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Normal kayıp

MAÇ öncesi beklentim yüksek. Kaliteli futbol seyredeceğine inancı tam bir futbolseverim.

Öyle ya, bir tarafta hem ligde hem Avrupa’da fiyakalı fiyakalı gezen Galatasaray var; öte yanda kadrosunda bulundurduğu cevherlerle Üç Büyükler’in rüyalarını süsleyen Kayserispor....

* * *

Sion kadrosunu sahaya süren Kalli’ye; Kayseri’deki genç meslektaşından kalabalık orta saha hamlesi geldi.

Kayseri’de Galatasaray’ın bu sezon karşılaştığı bütün takımlardan farklı bir rakip vardı. Sarı kırmızılı ekip kırılması zor bir orta saha direnci gösteren rakibi aşmakta zorluk çekti ilk 45 dakika boyunca.

Sert ve yakın oynayan Kayserisporlu oyuncuların verdiği yılgınlık, Lincoln başta olmak üzere hemen hemen bütün oyuncularda kendini belli etti.

Golden hemen önce Kayserili bir grup futbolcudan minik çaplı meydan dayağı yiyen Lincoln, ilk yarının kalan kısmını uzaktan seyretmeyi yeğledi. Bana sorarsanız sağlığını düşünerek doğru bir karar verdi!

Israrcı olanların sonunu da gördük zaten. Barış bence bir check-up’tan geçmeli; dalağı filan Kayseri’de bırakmış olabilir farkına varmadan.

İlk hatasını kalesinde gol şeklinde gören Galatasaray, ikinci yarıya daha ısrarcı bir tavırda çıktı.

Ümit Karan’ın, Barış Özbek’in inisiyatif kullanmaları neticesinde özgüvenini tazeleyen Galatasaray baskıyı artırdı.

* * *

Lincoln’ün etrafında topla beraber en fazla boş alan bulduğu ilk anda asist yapması takdire değerdi. Bir an boş bırakmaya gelmeyen, hemen bir muzırlık yapan çocuklar vardır ya; Lincoln de o hesap! Ümit Karan da bu zarif ikramı kaçırmadı ve şık bir kafa çaktı.

Kayseri, bu ligin Sivas’la beraber en zorlu ikinci deplasmanı. O sahadan namağlup unvanınla beraber çıkıp gitmek de kendi içinde mühimdir.

Puan kaybedilecek tabii ki; böyle kaybetmeye de can kurban.

Kayserispor’u da esaslı performansından dolayı ayrıca kutlarım.
X