Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nonda'ya ikinci kez git denildi

Sarı-Kırmızılılar Nonda'yı gönderip, Çek golcüye daha etkin bir partner için girişimlere başlıyor.

Kadir ÇETİNÇALI / İstanbul (DHA)
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'da transfer dur durak bilmiyor. Bu sezon güçlü kadrosunu müthiş transferlerle daha da güçlendiren sarı kırmızılıların transfer hamleleri sürecek gibi. Brezilya Milli Takımı'nın yıldız oyuncularından Elano'nun transferini gerçekleştirerek, sarı kırmızılı taraftarların nazarında bir kahraman konumuna yükselen yönetici Haldun Üstünel'in transferde önemli bir hamlesi daha olacak. Elano'nun imza töreninde yaptığı açıklamada bir transfer daha olacağını açıklayan Haldun Üstünel'in öncelikli hedefi golcü Milan Baros'a, Shabani Nonda'dan daha etkin bir alternatif isim bulmak.

Haldun Üstünel'in teknik direktör Rijkaard ile yaptığı toplantılarda sarı kırmızılıların transferdeki rotası netlik kazandı. Rijkaard'ın sisteminde Milan Baros'un tek forvet olarak öncelikliğini koruduğunu ancak Baros'un yokluğunda Nonda'nın tek başına bu sorumluluğu yüklenemeyecek durumda olduğu görüldü. Geçen sezonun büyük bir bölümünü sakatlıklarla geçiren Nonda'nın yerine genç bir golcü transfer edilecek. Nonda'nın yerine düşünülen bu isim Keita ve Elano gibi dünya starı olmayıp, gerektiğinde Baros'un arkasında yedek kaldığında sorun çıkarmayacak bir isim olacak.

NONDA'YA İKİNCİ KEZ GİT DENİLDİ

Teknik direktör Rijkaard'ın güvenini bir türlü kazanamayan Shabani Nonda'ya ise menaceri aracılığıyla ikinci kez kendisine kulüp bulması söylendi. Kongolu golcünün ise sarı kırmızılı yönetimin bu isteğine direnmeyip, Fransa'da kulüp arayışlarına başladığı öğrenildi. Ancak Nonda'nın 2 yıl önceki performansına bakarak sözleşmesini bir sezon uzatıp, ücretine zam yapan Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in bu hareketi Nonda'nın gönderilmesinde sorun yarattı. Türkiye'de G.Saray'dan başka bir kulüpte oynamayacağını bildiren Nonda, menaceri aracılığıyla Fransa'da kulüp arayışlarını sürdürüyor.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler