« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nonda'ya göre başarının sırrı

Galatasaray'ın bu sezon en golcü ismi olan Shabani Nonda, takımdaki arkadaşlığın ve dayanışmanın, başarılarındaki en büyük etken olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Galatasaray TV'de "Son Pas" programına konuk olan Nonda, soruları yanıtlarken, Galatasaray'da bu sezon, AS Monaco ile Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadığı zamanki ruhu gördüğünü belirterek, "Tüm takım, bir arkadaş grubu gibiyiz. Harika bir arkadaşlık var. Maça çıktığımızda herkes, başı derde giren arkadaşının yardımına koşmak için kendini zorluyor. Benim başım derde girdiğinde, bana yardım edeceklerini biliyorum ve bu, başarımızdaki en büyük etken" dedi.

Galatasaray'a geldiği ilk sezon da aynı arkadaşlığın, dayanışmanın ve dostluğun getirdiği bir şampiyonluk yaşadığını, geçen sezon ise herkesin kendi başına oynamaya çabaladığını ve belki de bu yüzden hedeflerinden uzaklaştıklarını dile getiren Nonda, şöyle devam etti:

"Bu sezon ise ilk maçtan itibaren, bir takım olarak sahaya oyunumuzu yansıtmayı beceriyoruz. Çok güzel bir arkadaşlık düzeyi tutturduk ve herkes bundan büyük keyif alıyor. Dışarıdan ne söylerlerse söylesinler, biz içeride birbirimizle çok yakın olduğumuzu biliyoruz, bu da bize ayrı bir güç kazandırıyor. Taraftarlarımızdan, bizi her zamanki gibi desteklemelerini istiyoruz. Bu sezon içimizde güzel hisler var. Herşey olabilir. Bu güzel hisleri yaşama geçirmeye çalışacağız."

Nonda, Fenerbahçe maçından sonra, üst üste 3 galibiyet alarak kendilerine geldiklerini, daha sonra lige verilen arada da daha iyi hazırlanma fırsatı bulduklarını ifade ederek, "Şu an takım kendine güveniyor. Yapacaklarımızın düzeyini görmeye çaba gösteriyoruz. İyi hazırlanıyoruz. Öyle sanıyorum ki bu aranın herkese çok yararı olacak" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler