Gündem Haberleri

  Nolan 'Takip'te

  Hürriyet Haber
  24.01.2002 - 12:49 | Son Güncelleme:

  Sondan başa anlatım yöntemini kullandığı Akıl Defteri ile sinemaseverleri şaşırtan Christopher Nolan, benzer bir teknik izlediği Takip ile Bağımsız Film Festivali'nde.

   "Setleri yalvararak, ödünç alarak veya çalarak edindik… Ana mekan annemlerin eviydi ve mükemmeldi -sadece ev harika olduğu için değil, yemek servisi de müthişti" diyerek anlatıyor Takip'in çekim serüvenini yönetmen Christopher Nolan. 

  İnsanoğlunun doğasında varolan, başkalarının yaşamını merak etme duygusu üzerine kurulu olan Takip'i, çok küçük bir bütçeyle ve sadece cumartesi günlere çalışarak çekmiş Nolan. Takip, bir adamın 'başka insanları takip edip onların yaşamını gözetleme tutkusunun' yolaçtığı sonuçları anlatan Hitchcockvari bir yapım.

  Filmin kahramanı Bill, sokakta tanımadığı insanları rastgele takip eden bir yazardır. Bir gün takip ettiği Cobb onu iş üstündeyken yakalar ve Bill, Cobb'un insanların evlerine zorla girerek sakinlerinin hayatıyla oynadığı dünyasına girer. Bill, Cobb'un kişiliğinde kısmen kendisine fikir babalığı yapan, kısmen günah çıkaran ve kısmen de kötü, tuhaf bir ikiz kardeş bulur.

  Christopher Nolan, Akıl Defteri'ndeki sondan başa gitme yöntemini bu kez de kullanıyor. Akıl Defteri'ni sevdiyseniz Takip de size göre.

  Takip, 1999 Newport'da En İyi Yönetmen, yine aynı yıl Rotterdam'da Kaplan Ödülü ve
  Slamdance Siyah&Beyaz Ödülü'nü kazanmıştı.

  Takip bugün saat 19:00'da Beyoğlu AFM Fitaş'ta.

  Bağımsız Film Festivali'nin bugünkü programı şöyle:
  AFM 1
  12:00  Soğuk ve Çılgın
  15:00  Hint Usulü Patlamış Mısır
  19:00  Nico ve Danni
  21:30  Amerikalı Astronot

  AFM 2
  12:00 Hey Mutlu!
  15:00 Kara Kaplanın Gözyaşları
  19:00 Takip
  21:30 Kral Yaşıyor

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı