Nokia'nın yeni telefonları ortaya çıktı - Teknoloji Haberleri
Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Nokia'nın yeni telefonları ortaya çıktı

  Hürriyet Haber
  23 Ocak 2016 - 00:02Son Güncelleme : 23 Ocak 2016 - 11:46

  Uzun süredir yeni bir telefonunu görmediğimiz Nokia'nın yeni telefonları ortaya çıktı.

  Nokia, Microsoft tarafından satın alınmasının ardından, anlaşma gereği akıllı telefon üretme işinden geri çekilmek zorunda kalmıştı. Birkaç senedir geçerli olan bu anlaşma sona erdiğinden Nokia, artık kendi telefonlarını geliştirip satabilecek.

  Nokianın yeni telefonları ortaya çıktı

  Sosyal ağ Weibo'da ortaya çıkan bir görüntü ise Nokia'nın üretme veya geliştirme işine şimdiden başladığını gösteriyor. Ancak hemen heyecanlanmayın çünkü beklediğiniz telefon, bu hantal cihaz olmayabilir. Fotoğraflardaki HTC One A9'a çok benzeyen telefonun (küçük olan telefon) tamamen metalden oluşan bir kasaya sahip olduğu söyleniyor. Yandan bakıldığında ise bu benzerlik bir anda kayboluyor ve cihazın aslında çok kalın, çirkin diyebileceğimiz bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz.

  Telefon, gövdesinde üst seviye maddelere yer verirken ucuz bir tasarımı kabullenmiş gibi görünüyor. Ancak bu garip durum, cihazın yalnızca 75 dolara satılacağı iddiası hesaba katıldığında kabul edilebilir hale geliyor.

  Nokianın yeni telefonları ortaya çıktı

  Alt seviye olacağı anlaşılan telefonun ekranının alt kısmında fiziksel tuşlar yer alıyor. Karşımızda bir akıllı telefondan ziyade, normal tuşlu bir telefonun duruyor olma ihtimali yüksek. Karelerdeki diğer büyük telefon ise hoş bir görünüme sahip. Sızıntı sadece küçük telefondan bahsettiğinden, büyük model hakkında çok az şey biliyoruz. Telefonda Windows Phone logosunun olmaması bize Nokia X serisini hatırlatıyor, ancak cihazın bu seriye ait olduğuna dair bir işaret de yok.

  Sızıntılar çok net olmasa da, uzun süre sonra ilk Nokia telefonlarının gerçeğe dönüştüğüne şahit olabiliriz.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: EN YENİLİKÇİ LAPTOP'LAR ONLARIN ELİNDEN ÇIKTI

  Etiketler: nokia , microsoft , telefon
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı