Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Nokia'nın akıllı saati 'Moonraker' ortaya çıktı

  Hürriyet Haber
  05 Ocak 2016 - 13:22Son Güncelleme : 05 Ocak 2016 - 13:23

  Microsoft'un bir süre önce iptal ettiği Nokia akıllı saat, bu kez gerçek fotoğraflarda göründü.

  Nokia'nın "Moonraker" kod adı altında geliştirdiği, ancak Microsoft tarafından satın alındıktan sonra iptal edilen akıllı saati Haziran ayında görme fırsatı bulmuştuk. Ancak gördüğümüz cihaz gerçek değil, çizimden ibaretti. Şimdi ise cihaza ait gerçek fotoğraflar ortaya çıktı.

  Nokianın akıllı saati Moonraker ortaya çıktı

  Haziran ayında çizimleri sızan Moonraker'ın yalnızca kağıt üzerinde kalmadığı, Mobil Dünya Kongresi 2014'te kapalı kapılar ardında bazı kişilere gösterildiği anlaşılıyor. Satışa sunulma şansını hiçbir zaman yakalamayan cihaz, bu sefer gerçek bir insanın elinde göründü.

  Nokianın akıllı saati Moonraker ortaya çıktı

  Önceki sızıntılarla uyumlu görünen fotoğraflar, ilk olarak Weibo'da paylaşıldı. Kare şeklindeki cihaz, sızıntılara göre renkli bir kayış yardımıyla bileğinize takılabiliyor. Moonraker gerçeğe dönüşseydi muhtemelen farklı bir adı olacaktı ve kolunuzu kaldırdığınızda otomatik olarak saati göstermek gibi özel bazı yeteneklerle gelecekti.

  Moonraker'ın iptal edilmesinin nedeni, muhtemelen Microsoft'un giyilebilir teknolojilerde farklı bir yol izlemeyi tercih ederek sağlık ve fitness odaklı Band cihazlarına yönelmiş olması.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 10 KORKUNÇ ALARMLI SAAT

  Etiketler: nokia , akıllı saat , microsoft
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı