Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Nokia'dan hafızalara derinden kazınan telefon: N95!

  Hürriyet Haber
  21 Mart 2017 - 07:19Son Güncelleme : 21 Mart 2017 - 09:42

  Nokia tarihinin belki de en önemli telefonu olan N95'i hatırlıyor musunuz? İşte geride kalan 10 yılın ardından, efsane N95'in hikayesi!

  Zamanının en gelişmiş telefonu olan Nokia N95'in ortaya çıkışının ardından tam 10 yıl geçti. Nokia N95, renkli ekranı ve işlevselliğiyle etkiliyor, önceki Nokia'ları adeta tek bir gövdede birleştiriyordu. 2,6 inç'lik 16 milyon renkli ekrana sahip cihaz, 5 megapiksellik otomatik odaklanma destekli Carl Zeiss lense ve LED flaşa sahipti. Elbette çift hoparlörü, bütünleşik GPS'i, ön kamerayı ve medya düğmelerini ortaya çıkaran kaydırma mekanizmasını unutmamak gerekiyor. Tüm bunlar, Nokia N95'i zamanının ötesinde, daha önce hiç görülmemiş bir telefon haline getiriyordu.
  Nokiadan hafızalara derinden kazınan telefon: N95
  Nokia N95 döneminde belki çok küçüktünüz, ancak bu dönemde Nokia bir telefon duyurduğunda, onu ancak birkaç ay sonra piyasada görebiliyorduk. Bugün ise aksine, bazı tanıtımların sadece birkaç hafta sonrasında telefonu satın alabiliyoruz. Beklemek zor da olsa bu süre, kullanıcılara biraz para biriktirecek zaman tanıyordu. Bu dönemde Nokia'nın farklı bölgelerde kendi mağazaları da vardı.

  Nokia N95'i satın almak, internetten birkaç tıklamayla sipariş vermek kadar kolay değildi ancak tüm zahmetlere katlanıp telefonunuza ulaşmak, büyük bir keyifti. Telefon kusuruz değildi ancak ihtiyacınız olan her şeyi bir cihazda birleştirmeyi başarıyordu. Firma daha sonra N95 8GB, E71 ve N900 gibi telefonlar da piyasaya sürdü ancak bu telefonlar aynı etkiyi yakalayamadı. Bu yüzden N95, belki de Nokia tarihinin en yenilikçi telefonuydu.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: NOKIA'NIN EFSANE TELEFONLARI

  Nokia 6ya işkence testi Bakın ne kadar dayanabildi
  Nokia 6'ya işkence testi! Bakın ne kadar dayanabildi?
  Nokia'nın o telefonu tamamen tükendi!
  Nokia 3310 efsanesi satışa çıktı!
  Nokia 3310'un fiyatı 6 bin TL'ye fırlarsa...
  Nokia 3310'un fiyatı 6 bin TL'ye fırladı!
  Nokia 3310'dan kötü haber geldi
  Nokia 3310 ne zaman satışa çıkıyor?
  Yılan oyunu Nokia 3310'la geri döndü!
  Nokia 3310 efsanesi geri döndü! Fiyatı çok şaşırtacak!
  Etiketler: nokia , nokia n95 , telefon
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı