Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Nokia "son" mu diyor

  hurriyet.com.tr
  03.12.2009 - 17:48 | Son Güncelleme: 03.12.2009 - 17:48

  Cep telefonu devinden şok açıklama: Nokia cep telefon piyasasından çekilmeyi mi planlıyor?

  Cep telefonu üretimi konusunda kendini yeniden yapılandırmayı planlayan Nokia, şirket olarak attıkları adımların Apple, Google ve RIM'in gerisinde olduğunu itiraf etti.

  Nokia'nın şu anki şefi Olli-Pekka Kallasvu'nun olası halefi gözüyle bakılan Nokia başkanı Anssi Vanjoki, yaptığı son açıklamada şu cümleleri dile getirdi: "Nokia'yı tamamen yeniden yapılandırma şansımızı kullanmalıyız. Cep telefonu üreticisi, internet çözümleri sunan bir servis sağlayıcısına dönüşecek. Nokia'nın bu dönüşüm sonrasında çok daha güçlü olacağına kesin gözüyle bakıyorum. Saldırılara karşı en iyi şekilde hazırlanmamıştık çünkü gerekli yeniden yapılanma konusunda çok yavaş davrandık (Apple, Google ve RIM'in arkasında kaldıklarını itiraf ediyor). Aslında iki sene önce, yeniden yapılanmanın gecikmeye tahammülünün olmadığını anlamıştık. Fakat ancak ekonomik kriz, durumun aciliyetinin farkına varmamızı sağladı. Bugün Nokia'daki herkes gerçekten de bu yeniden yapılanma üzerinde çalışıyor. Böylece mobil çözümler ve uygulamalar pazarında güçlü bir oyuncu olabileceğiz."

  Yeniden yapılanma Nokia'nın cep telefonu üretiminden çekilmesine neden olabilir. "Asla, asla denmemeli. Fakat bugünkü fabrikalarımız ve dünya çapındaki lojistik ağımız, elimizden çıkarmak istemediğimiz iki unsur haline geldi. Hala cep telefonlarımızı kendimiz üretiyoruz ve senelik 500 milyon cihazı dünyanın her yerine taşımayı başardığımız için başarılıyız."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı