Gündem Haberleri

  Nokia, ‘Eseries’i tanıttı

  Hürriyetim
  14.10.2005 - 10:36 | Son Güncelleme:

  Nokia, Eseries adını verdiği yeni ürün ailesinin duyurusunu gerçekleştirdi. Symbian Series 60 platformu üzerine kurulu olan yeni cep telefonları, başta e-posta uygulamaları olmak üzere sahip olduğu zengin yazılımlarla iş adamlarını hedef alıyor.

  Nokia’nın Eseries isimli yeni ürün ailesinin şu an üç üyesi bulunuyor. Bunların isimleri E60, E61 ve E70. Ürünlerin hepsi, Nokia telefonlarının ayrılmaz bir parçası olan Symbian işletim sisteminin 9.1 sürümünü kullanıyor. Ürünlerde ‘push-to-talk’ ve 3G fonksiyonları bulunuyor.

   

  Eseries ailesinin temel özelliklere sahip üyesi olan E60 bir mobil e-posta terminali niteliğini taşıyor. Tasarım olarak klasik cep telefonları çizgilerine sahip olan ürün ile e-postalar ve takvim girdileri yeniden düzenlenebiliyor.

   

  Bir üst düzeyde yer alan E61 ise tam teşekküllü Blackberry fonksiyonlarıyla dikkat çekiyor. Büyük renkli ekranı ve yanında gelen klavyesiyle bu ürün e-posta ile mesajlaşmayı oldukça kolaylaştırıyor. E61 ayrıca ZIP ve PDF gibi standart haline gelmiş çeşitli dosya türlerini de düzenleyebiliyor. Nokia E61, GSM850/900/1800/1900 ve WCDMA2100 ağlarını destekliyor.

   

  En üst seviyede yer alan E70’de ise sayısız yetenek bulunuyor. Sıradan bir telefona benzeyen E70’in sahip olduğu kapak altında kullanışlı bir klavye yer alıyor. E61’de olduğu gibi E70’de de tüm popüler ofis belgesi formatlarını destekleyen yazılımlar bulunuyor.

   

  Üç modelin de VoIP desteği sunduğunu bildiren Nokia, BlackBerry Connect, GoodLink, Nokia Business Center, Seven Mobile Mail, Seven Always-On Mail ve Visto Mobile gibi popüler mobil e-posta hizmetlerine çözüm sunulduğunu ekliyor.

   

  Nokia, yeni modellerin 2006’nın ilk çeyreğinde dünya çapında olmaz üzere piyasaya sürüleceğini bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı