Gündem Haberleri

  “Noel Baba” kıyafetli polisler görev yapacak

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  30.12.2009 - 19:10 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Valisi Muammer yılbaşı kutlamalarında 5 bin polisin görev yapacağını ve bunların arasında Noel baba kıyafetli olanların da bulunacağını söyledi.

  İstanbul İl Emniyet Güvenlik Komisyonu toplantısı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde yapıldı. Toplantıya İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hamza Çelefoğlu ve mülki idare amirleri katıldı. Yaklaşık 5 saat süren toplantının ardından İstanbul Valisi Muammer Güler, yılbaşında alınan önlemlerle ilgili açıklama yaptı.

  Güler İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti ünvanını aldığını hatırlatarak vatandaşlardan bu ünvana yakışmayacak hareketlerden kaçınmasını istedi. Güler, “Her sene olduğu gibi alışveriş merkezleri, eğlence merkezleri, otogar ve halkımızın yoğun olarak bulunacağı noktalarda, her yerde güvenlik ekiplerimizle çok yoğun olarak güven timlerimizle vatandaşın yanında olacağız. Sivil ekiplerimiz yeri geldiğinde Noel baba ve seyyar satıcı kıyafetleriyle vatandaşların içinde olacak. Ben vatandaşlarımızın alkollü araç kullanmamalarını istiyorum. Kendilerine başka araç bulmaları konusunda hem mekan sahipleri ile görüşsünler hem de karakola başvurarak yakınlarının araçlarıyla gitsinler. Kendileri ve diğer vatandaşlar açısından sıkıntı oluşur yoksa” dedi.

  Yılbaşı kutlamaları sırasında Taksim Meydanı'nda yaşanan taciz görüntülerine de değinen Vali Güler, MOBESE kameralarına ilaveten seyyar kameraların da bulunacağını ifade etti. İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti unvanı aldığını hatırlatan Güler, “İstanbul'un imajına da zarar getirmeyecek bir davranış içinde olmalıyız. Münferit olayları çok abartarak vermenin manası yok. Taksim çevresinde arkadaşlarımız gerekli önlemleri alacaktır” şeklinde konuştu.
  İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise şehir genelinde yılbaşında 5 bin polisin görev yapacağını ifade etti. Beyoğlu'nda sivil ve resmi 2 bine yakın polisin çalışacağını belirten Çapkın, “Her yerde olacağız. Yani kalabalığın içinde olacağız. Çeşitli kıyafetlerle olacağız. İstiklal Caddesi'nde, Nişantaşı'nda, Eminönü'nde her çeşit kıyafetlerle olacağız. Resmi polislerimiz de olacak. Bütün amacımız halkımızın huzur içinde bir yılbaşı geçirmesini sağlamak” diye konuştu.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı