Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Nobre harekatı

KİM ne derse desin Fenerbahçe’nin teknik patronu Daum’dur ve sahaya çıkan onbir onun eseridir.. Aziz Yıldırım telkinde bulunuyor olabilir...

Aykut Kocaman’la zaten birçok konuda fikir alışverişi yaptıklarını ve Kocaman’ın kendisini uyardığını Daum kendisi itiraf etti... Alex de büyük ihtimalle sahaya çıkacak oyuncularla ilgili fikrini söylüyordur... Ama sonuçta kararı Daum veriyor... Ve verdiği kararlar Fenerbahçe’nin potansiyeli açısından çok da doğru değil... Puan tablosunda lider olmak ya da UEFA Kupası’nda işlerin iyi gitmesi işin pozitif tarafları..
Ya oynanan futbol? Alex’e endekslenmiş bir takım görüntüsü.. Birçok maçta seyirciyi sıkan oyun tarzı içine girilmesi.. Daum bu tribünleri heyecanlandırmayı bilen bir teknik adam.. 6 yıl önce yaptığımız bir söyleşide “Çantamda dünyadaki bütün futbolcularla ilgili veriler var” diyerek transfer ağının ne kadar geniş olduğunu ortaya koymuştu.
Daum onu
iyi tanıyor
Aradan geçen zaman diliminde bu veriler hemen hemen bütün teknik adamların çantasına girdi. Şimdi önemli olan yedek oturtabilececeğiniz yıldızları takıma monte etmek.. Çünkü çıkan huzursuzlukların başında 18 iyi futbolcuya sahip bir takımda hiç kimsenin yedek kalmak istememesi geliyor..
Ben olsam devre arasında Nobre’yi alırdım... Daum’u çok iyi tanıyor... Fenerbahçe’yle ve Alex’le uyumlu... Türk vatandaşı... Karşılığında Beşiktaş’ın kimi ya da ne kadar transfer ücreti isteyeceğini bilemem. Ama Nobre’nin de Beşiktaş’tan ayrılabileceği düşüncesindeyim..

Kim kazandı?

F.BAHÇE Ülker, bir türlü sorunları aşıp gerçek potansiyeline ulaşamadı. Tanjeviç’in Solomon’la giriştiği mücadele takımı 2 yıl geriye götürdü.. Siena maçını izleyenler rakip takımın coach’unun oyuncularını molalarda nasıl heyecanlandırdığını görmüşlerdir. Tanjeviç ise maalesef 20 yıl geriden gelen bir görüntüde..
Basketbol bilgisine asla söz söyleyemem.. İnsanlık olarak da çok iyi biri olduğu duyumlarını aldım. Ama saha içinde yıldızlarla anlaşamazsanız Berti Vogts olursunuz, Beckenbauer değil!

Tuncay dönmeli

TUNCAY’ın İngiltere kariyeri bir anda sekteye uğradı. Stoke City gibi bir takımda yedek beklemek Tuncay’ın hedefleri arasında olmamalıydı.. Aziz Yıldırım’ın ona “Kal, Roberto Carlos’un kaptanı ol” dediği hatırlıyorum. Tuncay bir an önce dönmeli..
Dönerse “başarısız” damgası yemez.. Çünkü Premier Lig’de sevilen oyunculardan biri oldu. Ama şu anda doku uyuşmazlığı içinde.. Ligde ilk onbir oynayamıyor, henüz gol de atabilmiş değil.. Carlos giderse, Tuncay da eski yerinde rahat rahat forma giyer..
Fenerbahçe’nin de böyle bir trannsfere ihtiyacı var. Top rakip kalecideyken iki elini açıp koşan, tribünü ateşleyen, 3-1 yenik durumdayken bile pes etmeyen oyuncu çok bulunmuyor çünkü..

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI