« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nobre de Türk vatandaşı

F.Bahçeli Mehmet Aurelio’dan sonra Beşiktaş’ın Brezilyalı golcüsü de Türk vatandaşlığına geçti. Nüfus cüzdanını çıkartan Nobre, adının önüne ’Mert’i ekledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
MARCO (Mehmet) Aurelio’nun Türk vatandaşı olmasının üzerinden kısa bir süre geçmesinin ardından Beşiktaş’ın Brezilyalı yıldızı Marcio Ferreira Nobre de Türk vatandaşlığına geçti. Vatandaşlık başvurusu kabul edilen golcü futbolcu, vatandaşı Aurelio gibi yeni bir isim alarak adını ’Mert Nobre’ koydu.

Konuyla ilgili bilgi veren Beşiktaş Kulübü İdari Menajeri Ali Gültiken, Nobre’nin Türk vatandaşlığına geçişinin onaylandığını belirterek, "Nobre’nin nüfus cüzdanını çıkarttık. Adı Mert Nobre oldu. Bazı prosedürler var. Bunlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu.

Şampiyon olacağız

Öte yandan Beşiktaş Kulübü’nün çocuklara yönelik olarak aylık çıkardığı Yavru Kartal Dergisi’ne demeç veren Nobre, "Önceden Beşiktaş’ı bu kadar yakından tanımıyordum. İçine girince, tahmin ettiğimden çok daha büyük bir kulüp olduğunu anladım. Yeni bir takım oluşturduk. Şampiyon olmak için her şeyi yapacağız" dedi.

Yeni takımı Beşiktaş ile çıktığı ilk lig maçında kırmızı kart gören Sambacı, "Agresif olduğumu söyleyemem, ama kazanmak için her şeyi yaparım. Saha içinde karşımızdaki futbolcuyla rakip olabiliriz, ama meslektaşım olduğu için onu hiçbir zaman incitmem" diyekonuştu. Taraftarın 12. adam görevini çok iyi yaptığını belirten Nobre, Beşiktaş deyince aklına gelen üç şeyi, "İlk olarak ’Kartal gol gol gol’ tezahüratı geliyor. İkinci olarak, Kartal... Kartalın hoş bir sembol olduğunu düşünüyorum. Üçüncü olarak da, önceden rakip olarak İnönü Stadı’na geldiğimde hissettiğim taraftarın baskısı" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz