Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

No married

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SON yıllarda Türk atletizminde görülmeye başlanan ‘‘devşirme atlet’’ modası Rusya Atletizm Federasyonu Başkanı Valentin Balahnitchev'in de gözünü korkuttu. Nasıl korkutmasın? Başkanın en çok dertli olduğu ülke Türkiye. Birçok eski atleti artık ayyıldızlı formayı giyiyordu.

Balahnitchev, Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'na eşi ile birlikte geldi. Yarışmaların başladığı ilk gün 2002 Salon Avrupa Şampiyonası'nı düzenleme hakkını kazanan Avusturya'nın kokteyli vardı. Başkan ve eşi Ludmilla da kokteyle geldiler. Ancak, bay Balahnitchev bir ara eşini kaybetti. Gözleri ile etrafı taradı taradı taradı... Ve onu gördü. Hemen, yanına koştu. Telaşlıydı. Çünkü bayan Ludmilla, Türk kafilesinden Münir Yaraş ile sohbet halindeydi.

Başkan uzaktan seslendi: ‘‘No married Münir. No married. Evlilik yok. Evlilik yok..’’ Salonda bulunanlar şaşkınlıkla başkanı izlerken, Balahnitchev, ‘‘Dostum’’ dediği Münir Yaraş'ın yanına ulaştı. ‘‘O, benim eşim’’ dedi ve ekledi: ‘‘Onu da evlendirip, Türk yapamazsınız. Çünkü onunla ben evliyim.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler