KAYSERİ HABERLERİ

NNYÜ'den kariyer günleri etkinliği

DHA
06.04.2018 - 09:42Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ,(DHA) - NUH Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Bölümü tarafından düzenlenen Kariyer Günlerinin 4'cüsüne, Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın konuşmacı olarak katıldı.

İİBF Konferans Salonunda düzenlenen söyleşide, “Kariyer ve Başarılı Bir Hayat” konulu konuşma yapan Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, üniversite öğrencilerine öğütlerde bulundu. Konuşmasında, “Başarı, arzulayana verilir, başarı bir gayret unsurudur” diyen Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Genelde nicel unsurlarla ölçülmeye çalışılan başarı, insanı bulunduğu konumdan bir adım ileriye gitmesi olarak algılanır. Oysa kamil insan, elinden, dilinden, belinden kimsenin zarar görmediği insandır. Yani, kendisini kurtarmış, istediği yeterliliğe ulaşmış ve sahip olduklarını çevresiyle paylaşma olgunluğuna ulaşmış insandır.”

Öğrenilmiş çaresizlik, özgüven eksikliği, mazeretçilik, atalet ve koşullara bağlı kalmak gibi sebeplerin başarısızlığa yol açtığına dikkat çeken Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, başarı için yol haritasında olması gereken özellikleri tek tek sıraladı ve iyi bir kariyer için öğrenim düzeyinin, kişisel becerilerin ve sosyal çevrenin yanı sıra kader, kısmet, nasip ve şans gibi faktörlerin etkili olduğunu ifade etti.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde NNYÜ'den kariyer günleri etkinliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı