TEKİRDAĞ HABERLERİ

NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
27.10.2015 - 18:05Son Güncelleme :

NKÜ REKTÖRÜ OSMAN ŞİMŞEK, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NI KUTLADI

IHA

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yılını milletçe büyük bir coşku içinde kutluyoruz" dedi.
Rektör Prof. Dr. Şimşek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Cumhuriyetin, Atatürk’ün önderliğinde milletin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş bir eser olduğunu belirten Prof. Dr. Şimşek, "Bu eser, büyük bir vizyonla daima ileriye bakan, özgüveni sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin bugünkü nesillere armağanıdır. Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinin temelinde muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefi bulunmaktadır. Türkiye, bugün bu hedefi yakalama sürecinde, ekonomik-sosyal kalkınma ile halkın refahını sağlama hamlelerini; demokratik tutum ve davranışları her alanda hayata geçirme gayretleriyle birlikte yürütme kararlılığındadır" ifadelerini kaydetti.
Farklılıkların zenginlik olarak görülmesinin, demokrasiyi olduğu gibi, ülkenin varlığını da güçlendireceğini dile getiren Prof. Dr. Şimşek, "Ayrımcılığın olmadığı, barış ve kardeşlik içinde yaşayan bir Türkiye’nin, toplumun tüm kesimlerinin katkı ve çabalarıyla daha da güçleneceğine olan inancımı bu vesileyle vurgulamak istiyorum. Türkiye, tüm farklılıklarıyla, zenginlikleriyle, değerleriyle bir bütündür. Biz en zor şartlara ve bütün imkansızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü istiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz. Özgüvenimizi yüksek tutup, ortak hedeflerde buluşma başarısını gösterdiğimiz sürece, daha da kuvvetleneceğimize, büyüyeceğimize, gelişeceğimize samimiyetle inanıyorum. Büyük bir milletin fertleri olarak güzel bir geleceğe hep beraber yürüyoruz. Cumhuriyetimizi var eden ve bizi biz yapan değerlere daima sahip çıkacağız. Türkiye’yi evrensel değerlerin yol göstericiliğinde hep beraber yarınlara taşıyacağız. Bu duygularla, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 18 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı