GAZİANTEP HABERLERİ

Nizip'te üniversite-sanayi işbirliği

DHA
26.03.2016 - 15:24Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'te Nizip Ticaret Odası, üniversite ve sanayi arasında etkin, gerçekçi ve sonuca ulaşabilen işbirlikleri oluşturmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Üniversite sanayi işbirliği kapsamında Nizip Ticaret Odası tarafından Nizip Meslek Yüksekokulu gıda bölümü öğrencilerinin uygulamaları yerinde görmesi amacıyla Mima Tarım Ürünleri Gıda A.Ş Firması ziyaret edildi. Üniversite öğrencilerine Antep fıstığının bahçeden tüketime kadar uzanan süreci anlatan Mima Tarım Kalite Sağlama Müdürü ve Gıda Mühendisi Ergün Uygunluer, Antep fıstığının fabrikada işlenişi hakkında öğrencilere teknik bilgiler de verdi.

Nizip Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Veliddin Çiftçi ise, öğrencilerin pratik bilgilerini uygulamalı olarak görmeleri açısından çok verimli bir çalışma yapıldığını belirterek, "Üniversite sanayi işbirliğini güçlendirmek için bu gibi çalışmaların genişletilerek sürekli hale getirmeye çalışıyoruz. Bu gibi faaliyetlerde bizlerden desteğini esirgemeyen Nizip Ticaret Odası'na teşekkür ederiz" dedi.

Antep fıstığının dönüşümünü ve nasıl işlendiğini ayrıntılı olarak yerinde gözlemleyen öğrenciler ise düzenlenen faaliyetten memnun kaldıklarını ifade etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Nizip'te üniversite-sanayi işbirliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 15 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nizip'te üniversite-sanayi işbirliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı