GAZİANTEP HABERLERİ

Nizip Ticaret Odası üyelerine 'Nefes' kredisi

DHA
10.04.2018 - 15:03Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - NİZİP Ticaret Odası (NTO), üyelerine 'Nefes Kredisi' desteği ile aylık yüzde 0,99 faiz oranı ile 200 bin liraya kadar kredi imkanı sunuyor.

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere (KOBİ) can suyu olan TOBB Nefes Kredisi'nin vadesi 18 aya uzatılarak yeniden hayata geçirildiğini belirterek, ""Nefes Kredisi ile KOBİ'lerimiz 200 bin TL'ye kadar düşük faizle kredi kullanabilecek. Hedef KOBİ'lerimizin finansmana erişiminin kolaylaştırılması" dedi.

Özyurt, Nizip Ticaret Odası'nın katkılarıyla oluşturulan 9 milyon liralık kredi hacminden oda üyelerinin kolaylıkla yararlanabileceğini belirterek, şöyle dedi:

"Bu kredi hacmi TOBB tarafından arttırılacaktır. NTO üyeleri, aylık yüzde 0.99 faiz oranı ile azami 200 bin lira kredi kullanabilecek. Kredi vadesi, ilk 6 ay anapara ödemesiz. Üyelerimiz ilk 6 ay kredinin sadece faizini ödeyecek ve takip eden 12 ay da eşit taksitli olmak üzere ödemeler toplam 18 ay olacak. Krediye başvurmak isteyen NTO üyeleri, odamızdan  ‘TOBB Nefes Kredisi Başvurusu için’ ibaresi içeren faaliyet belgesi alacak. NTO üyesi, faaliyet belgesi ile Ziraat Bankası, Denizbank ve Vakıfbank şubelerine giderek Nefes Kredisi için başvuruda bulunacak. Kredi uygunluğu tespit edilen NTO üyesi, kredisini hemen kullanabilecek. Kredi Garanti Fonu, ‘Nefes Kredisi’ kapsamında firmalara yüzde 85 oranında Hazine destekli kefalet sağlayacak. NTO üyesi firmalardan kredi temini sırasında, Kredi Garanti Fonu'ndan talep edeceği kefalet başvuru bedeli olan yüzde 0,03 (on binde 3) dışında herhangi bir masraf veya komisyon talep edilmeyecek. Bu rakam 51 lirayı geçemeyecek."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Nizip Ticaret Odası üyelerine 'Nefes' kredisi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı