GAZİANTEP HABERLERİ

Nizip’te Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 14:35Son Güncelleme :

GAZİANTEP'İN NİZİP İLÇESİNDE CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN 92'İNCİ YILI COŞKUYLA KUTLANDI.

IHA

Gaziantep’in Nizip ilçesinde Cumhuriyetin kuruluşunun 92’inci yılı coşkuyla kutlandı.
Nizip’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bugün saat 10:30’da Nizip Kapalı Spor Salonu’nda bir kutlama programı gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları, ülkede birlik ve beraberliğe işaret eti. Sarıfakıoğulları, "Bugün bu topraklarda yaşayan istisnasız herkesin, doğulusu, batılısı, güneylisi, kuzeylisinin, Sinoplu, Şırnaklı, Edirneli Hakkarili’sinin, atasının, dedesinin bu vatan topraklarını kurtarmak için belki bir ölüm kalım mücadelesi neticesinde zaferle taçlanan kurtuluş savaşı sonunda kurulan Türkiye Cumhuriyetinin 92’inci yıl dönümüdür. Bugün millet olmanın, bir olmanın vermiş olduğu gururu, sevinci ve huzuru içerisinde, güzel ilçemizde Cumhuriyet Bayramımızı kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Hepinizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun’’ ifadelerine yer verdi.
Protokol konuşmalarının ardından, geçit töreni, aba güreşi, halk oyunu gösterisi ve şiirlerin okunması ile devam eden kutlama programı, çeşitli turnuvalarda derece alan öğrencilere madalyalarının takdimi ile son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Nizip’te Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nizip’te Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı