Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Niye bayrak yoktu

  Bülent SARIOĞLU
  26.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP’nin Hakkâri mitinginde bir tane Türk bayrağı yoktu. Bay Kemal sen bu ülkede neyin mücadelesini veriyorsun ya? Niye korktun, niye o bayrakların arasına Türk bayrağını koymadın? Bay Kemal, BDP’lilere Türk bayrağını eline vermek yürek ister yürek, bunu yapamadın sen. Bu adam bir garip adam.

  BDP imanı kaybetmiş
  “Şimdi 12 Haziran öncesinde bir kez daha kurulan tezgahı görmek zorundayız. Şu anda BDP ve terör örgütü, 7 yaşındaki çocukların arkasına saklanıyor, korkakça o masum çocuklar üzerinden oy avcılığı yapmaya çalışıyor. Bunlar sabah namazında camiden çıkan imamı katledecek kadar vicdan ve izanı kaybetmiş durumdalar. CHP-MHP-BDP-Ergenekon terör örgütünün hedefinde AK Parti var. Bunlar Türkiye’yi yeniden 2002 öncesine götürmek istiyorlar. O eski günlere geri dönmek için ittifak yapıyorlar.
  PKK, CHP’nin mitinginde
  Biz miting için Hakkâri’ye gittik, kardeşlerimizin mitinge gelmesi engellendi. İki gün sonra CHP Genel Başkanı oraya miting yapmaya gitti, kime konuştu biliyor musunuz, BDP’lilere konuştu. Bakın bugün gazetelerde terör örgütü üyeleri de o mitinge katılanlar arasında. Tek tek fotoğraflarla tespit edilmişler.
  Ne mücadelesi veriyorsun
  CHP’nin mitinginde bir tane Türk bayrağı yoktu. Bay Kemal sen bu ülkede neyin mücadelesini veriyorsun ya? Niye korktun, niye o bayrakların arasına Türk bayrağını koymadın. Çünkü BDP’lilere Türk bayrağını eline vermek yürek ister yürek, bunu yapamadın sen. Niye bizim bayrağımız birilerini rahatsız ediyor?
  Bu adam bir garip adam
  Bay Kemal Hakkâri’ye gidiyor, ‘Tabii ki yerel yöne-timler özerkliği vereceğiz, çünkü bu AB’de de var’; Arda-han’a geliyor, ‘Ben onu kastetmedim’ diyor. Bu adam bir garip adam, Hakkâri’de başka, Ardahan’da başka. Bu adam bu. Bunların genlerine işlemiş genlerine.
  Sevsinler o onurlu generali
  Bu zat (emekli Korgeneral Engin Alan) ülkenin başbakanı karşısında ayağa kalkmayacak kadar edepten uzak biri. Şimdi bu kimin adayı? MHP’nin adayı. Ne diyor MHP’nin genel başkanı, ‘Onurlu bir generaldir’ diyor. Sevsinler o onurlu generali. O da payını aldı. Ne oldu? Beklentisi çok büyüktü, orgeneral olmayı bekliyordu, olamadı. Çünkü ödemesi gereken bir ceza vardı.
  Bay Kemal paraya sulanmış
  Şimdi Bay Kemal, Merkez Bankası’ndaki paraya sulanmış. Nasıl olsa para var diyor, buradan her aileye 600 lira dağıtalım. Yeter ki şu seçimi alalım. Buna inananlar var, ben buna şaşıyorum.
  TOKİ’de yere sağlam bastık
  ‘TOKİ’yi, Başbakan’ı Yüce Divan’a götüreceğiz’ diyor. Ya beyefendi sen bu parlamentoda milletvekili değil misin? Ya varsa elinde bir bilgi kalk, gereğini yap. Kaldı ki kendisi hükümetteyken TOKİ Sayın Bahçeli’ye bağlıydı. Sayın Bahçeli abdestinden şüphesi olanın namazından şüphesi olur. Bizim böyle bir şüphemiz yok. Biz yere sağlam bastık, sağlam.”

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı