OSMANİYE HABERLERİ

Nitrat kirliliğine karşı sular korunacak 

DHA
26.04.2017 - 15:12Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, hayvan gübrelerinden kaynaklanan nitrat kirliliğini önlemek amacıyla çalışma yapıldığını söyledi. 
Tarımsal kaynaklı nitrat kirliliğine maruz kalabilecek olan il merkezi ve ilçelerde 17 yer üstü ve 17 yer altı olmak üzere toplam 34 adet su kaynağı istasyonu belirlendiğini ve buralardan örnekler alındığını açıklayan Müdür Sağlam şöyle devam etti:
"İlimiz genelinde tespiti yapılan 114 hayvan işletmesi müdürlüğümüz teknik elemanları tarafından ziyaret edilerek hayvan gübrelerinden kaynaklanan nitrat kirliliği hakkında işletme sahiplerine bilgi verilmiş, ayrıca nitrat kirliliğini önlemek amacı ile sızdırmaz gübre çukuru yapılması için bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır."

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Nitrat kirliliğine karşı sular korunacak  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nitrat kirliliğine karşı sular korunacak  haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı