"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Nişantaşı’nda gazdan etkilenen kedilere sahip çıkan biri var

Nişantaşı Mıstık Parkı’nda gazdan etkilenen yüze yakın baygın hayvan vardı.

Orada yıllardır kedilere gönüllü olarak bakan Ekrem ağabey, yavruları hemen alıp eve götürmüş. Ancak şimdi daha fazla kuru mamaya ihtiyacı var.

Nişantaşı Mıstık Parkı’nda yüze yakın baygın hayvan vardı. Şişli Belediyesi’nin yardım için araç çıkartmasına izin verilmiyor.
Orada yıllardır kedilere gönüllü olarak bakan Ekrem ağabey, yavruları hemen alıp eve götürmüş. Benden ve ilgilenen birkaç kişiden de daha fazla kuru mama rica etti. Tüm mama kapları gaz dolduğu için mamalar kokmuş.
İsterseniz yardım olarak ona mama götürebilirsiniz ya da maddi katkıda bulunabilirsiniz. Çünkü yağmur çamur demeden kedilere her gün gelir mamalarını verir, onları veterinere taşır.
Kimimiz kediler için kimimizse kendisine yardım için ona belirli bir şekilde katkıda bulunuruz.
Siz de yardıma gidip gönüllü arkadaşlara katılabilirsiniz. Yazın gönüllüler tatilde oluyor ve maalesef bir sürü yeni kedi yazlıkçılar tarafından parka terk ediliyor.
Ekrem Bey’e yapabileceğiniz her maddi yardım sevaptır zira gururlu bu can, kimseden pek yardım istemeyi beceremez çekinir.
Ancak Ekrem Bey’in dediği gibi kuru mama veya maddi yardımda bulunanlara her zaman ihtiyaç var.
Facebook’ta Nişantaşı Parkı için Kedi Evleri Projesi Destek Grubu’na tıklayabilirsiniz.
Rumuz: Elda  S.
Bunca insanlık, bunca fedakarlık, helal olsun, diyeyim... Her ne kadar kendisini tanımasam da bu Ekrem Bey’in kedicikleri için elbette yardımı hak ettiğini düşünüyorum.

Boğa güreşlerini izleyenler nasıl zevk alıyor bu vahşetten

Çay TV’de, Artvin-Yusufeli-Sarıgöl’de yapılan Boğa güreşleri yayınlandı.
Görüntüleri izlememek adına bulunduğum ortamı terk ettim.
Boğa diğer boğa kardeşi ile güreşmemek adına direniyor. “Biz dostuz. Kavga etmeyiz” diyor.
Ama insan “illa da güreşeceksin” diyor. Hayvanların boynuz sesleri ekranı delercesine kulaklarımıza geliyor. Ve binlerce insan alkışlar arasında görüntüleri izliyor.
Adı festival olan, bu barbar görüntülere, ilkel görüntülere, idari amirler de destek oluyor.
İnsanlar rahat rahat oturdukları koltuklardan, hayvanların bu korkunç görüntülerini bir gösteri gibi izliyorlar.
Oysa, Hayvan Hakları Evrensel Bildirgesi’nde “Hayvanlardan insanların eğlencesi olsun diye yararlanılamaz, hayvanların seyrettirilmesi ve hayvanlardan yararlanılan gösteriler hayvan onuruna aykırıdır” diye bir madde var. Lütfen bir kez daha hatırlatın.
Rumuz: Artvin’den bir hayvan dostu

Hayvanların canını, acı çekmesini düşünen kim?
Nerede kalmış psikolojilerini düşünmek? Bu tür vahşetten bile keyif alan birileri olabilir.

X