KAYSERİ HABERLERİ

Nisan yağmurları, pancar çiftçisinin yüzünü güldürdü

DHA
14 Nisan 2016 - 12:20Son Güncelleme : 14 Nisan 2016 - 12:21

Nisan yağmurları, pancar çiftçisinin yüzünü güldürdü

DHA

KAYSERİ, (DHA) - NİSAN yağmurları, pancar ekicilerinin ve yöneticilerin de yüzünü güldürdü. Kayseri Şeker’in pancar ekim etkinlikleri, bereketli Nisan yağmurlarıyla birlikte aynı zamanda şükür duasına dönüştü.

Yağışlar nedeniyle tarlalarda ekim yapılamaması üzerine tarımsal kalkınma kooperatifi hizmet binasında yapılan Sarıoğlan Pancar ekim etkinliğine, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Yönetim Kurulu üyelerinden Nizamettin Çatak, Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Güntay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Üyelerinden Hurşit Dede, Saroğlan İlçesi, Palas, Çiftlik, Yahyalı, İğdeli, Burunören, Ebulhayr, Kadılı, Yerlikuyu çiftçileri, Muhtarlar ve diğer yetkililer katıldı.Etkinlikte konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Nisan yağmurlarının, pancar ekicilerinin ve yöneticilerin de yüzünün gülmesine neden olduğunu belirterek hep birlikte şükredilmesi gerektiğini kaydetti. 

Başkan Akay, ''Kooperatifler, çiftçinin aynı zamanda sahibi ve patronu olduğu kuruluşlardır. Hizmeti de bu anlayış içerisinde yapmanız lazım. Kayseri Pancar Kooperatifi olarak biz de bu anlayış içinde en başarılı kooperatifçilik çalışmalarını ortaya koymaya çalışıyoruz'' dedi. Akay, ''Kooperatifler, küçük ve orta ölçekli çiftçinin en büyük dayanağıdır. Türkiye’de bu tür çiftçilerin hiçbir sermayesi yok. Bunların iş yapabilmesi için tohumundan tutunda gübresine, mazotuna, ilacına varıncaya kadar pek çok ihtiyaçları oluyor. Bu ihtiyaçları kendi imkanları ile karşılayabilmesi mümkün değil. Onun için bu noktada kooperatif çiftçinin imdadına yetişen önemli bir kuruluştur. Türkiye de tarımsal amaçlı kooperatiflerde çok anormal şekilde yaygınlaşma gündeme geldi. Bir kısmı yönetilemez hale bir kısmı da kapanma aşamasına geldi. Biz pancar kooperatifi olarak böyle bir duruma düşmemek ve çiftçimize en iyi hizmeti verebilmek için her türlü dikkat ve özeni gösteriyoruz. Bunun sonucunda da Orta Anadolu çiftçisi özellikle pancar yetiştirme noktasında en iyi durumda olduğu gibi aynı zamanda pancardan gelir elde etme konusunda da en iyi konuma gelmiş durumda bulunmaktadır'' ifadelerini kullandı. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Nisan yağmurları, pancar çiftçisinin yüzünü güldürdü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2016 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nisan yağmurları, pancar çiftçisinin yüzünü güldürdü haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:57
  • Guneş
   05:45
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:40
  • Yatsı
   21:14
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı