NEVŞEHİR HABERLERİ

Nişabur Valisi Gholam-hossein Mozaffari Vali Ceylan’ı Ziyaret Etti

IHA
31.10.2015 - 14:48Son Güncelleme :

NİŞABUR HEYETİ, NEVŞEHİR VALİSİ MEHMET CEYLAN'I ZİYARET ETTİ

IHA

Nişabur Valisi Gholam-Hossein Mozaffari yanındaki heyetle birlikte Nişabur ve Nevşehir arasındaki ilişkileri güçlendirmek adına Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nişabur heyetini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek heyete Kapadokya bölgesi hakkında bilgiler verdi. Kapadokya’nın turizm potansiyeli bakımından önemli bir yer olduğunu ve bölgeye her yıl 2,5 milyon turistin geldiğini kaydeden Vali Ceylan, "Kapadokya bölgesine, Uzakdoğu’dan, Avrupa’dan ve Dünyanın farklı bölgelerinden insanlar geliyor. Toplam yedi ilçemiz var. Bunlardan Hacıbektaş ilçemize inanç turizmi bakımından her yıl çok sayıda ziyaretçi geliyor. Kozaklı ilçemizi de, sağlık turizmi bakımından ve sıcak su kaynaklarının olması dolayısıyla her yıl 500 bin insan ziyaret ediyor" dedi. Nişabur Valisi Gholam-Hossein Mozaffari ise Kapadokya’nın derin tarihi olan, çok güzel bir bölge olduğunu, bu topraklarda önemli devletler kurulduğunu ve önemli şahsiyetlerin yaşadığını söyledi. Bu önemli şahsiyetlerden birisinin de Hacı Bektaş Veli olduğunu ve Nişabur’dan geldiğini ifade etti. Nişabur şehriyle Kapadokya’nın sembollerine bakıldığında benzerlik gösterdiğini belirten Nişabur Valisi Gholam-Hossein Mozaffari, "İki şehir de hem tarihi hem de turistlik bir yer. Kültürel olarak da ortak potansiyeller var. Nevşehir ve Nişabur arasında kültürel olarak önemli çalışmalarımız olabilir. Heyetimizin içinde de özel turizm şirketlerinin müdürleri var. Bu ziyarette Nişabur ve Kapadokya arasında bir kardeşlik anlaşması olsun ve böylelikle ortak çalışmalarımızın bir başlangıcı olsun" dedi.
Vali Ceylan, Nişabur Valisi Gholam-Hossein Mozaffari ve heyetine bölgeyi temsil eden hediyeler vererek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Nişabur Valisi Gholam-hossein Mozaffari Vali Ceylan’ı Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 14 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nişabur Valisi Gholam-hossein Mozaffari Vali Ceylan’ı Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı