BURSA HABERLERİ

Nilüfer’in 2016 Bütçesi 340 Milyon TL

IHA
20.10.2015 - 12:09Son Güncelleme :

NİLÜFER BELEDİYESİ’NİN BÜTÇESİ 340 MİLYON TL OLARAK BELİRLENDİ.

IHA

Nilüfer Belediyesi’nin bütçesi 340 milyon TL olarak belirlendi.
Nilüfer Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesi ekim ayı meclisi toplantısında kabul edildi. 340 milyon TL olarak öngörülen 2016 bütçesinde en büyük pay 60 milyon 908 bin TL ile Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne ayrıldı. Bütçe CHP’li meclis üyelerinin tamamının oyuyla kabul edildi. Başkan Mustafa Bozbey’in Performans Programı’nı okuduğu meclis toplantısında Adalet ve Kalkınma Partili meclis üyeleri, Nilüfer Belediyesi’nin 2016 yılında gerçekleştirmeyi planladığı genel kamu hizmetlerinden kültür ve din hizmetlerine kadar çok sayıda kalemin yer aldığı bütçede bütün maddelere ilk defa ret oyu verdi.
Bütçe görüşmelerine ilk defa bir partinin tamamen ret oyu kullanmasını eleştiren Başkan Bozbey, “Bütün dünyada belediyeler demokrasi ve tartışma alanları ve bir araya gelerek ortak çözümler üretme alanlarıdır. Bizim kırmızı çizgimiz insan odaklı hizmet üretmeye yöneliktir. Burada kırmızı çizgi, siyaseti kurumun dışında yapmamızdır. Hepimiz farklı görüşlere sahip olabiliriz. Bu mecliste 37 kişi var ve herkes aynı düşünceye sahip değil. Tek tip insan olduktan sonra neden 37 kişi olsun ki? Niçin 37 kişi var? Çünkü burada bir demokrasi platformu oluşturarak, tartışma zemini oluşturarak en doğruya yaklaşma sistemini, anlayışını ortaya koyacak düzeni ortaya çıkartmaktır. Ama tümüyle ret olayı ilk defa olan bir olaydır. Madem burası bir demokrasi alanıdır, burada ortak çözümler üretmek zorundayız. Herkes katkısını koymalı” şeklinde konuştu.
Nilüfer Belediyesi 2016 Performans Programı’nı meclis üyelerine aktaran Başkan Bozbey, Nilüfer’in örnek ve lider olmakla birlikte yıldızı parlayan bir kurum olmaya devam edeceğini kaydetti. Her yıl şeffaflık ilkesiyle ve Nilüferlilerin katılımıyla belediye bütçesini belirlediklerini söyleyen Mustafa Bozbey 2016 yılında huzurevi, Olgun Gençlik Merkezi, Halk Kart, Kadın Sığınma Evi, okullara personel desteğinin yanı sıra Kadın ve Çocuk Merkezleri’nin Nilüfer’de yaygınlaşacağının altını çizdi. Sportif alanlarda da Nilüfer’in örnek çalışmaların altına imza attığını belirten Bozbey, “Beşevler İbrahim Yazıcı Stadyumu, Berşevler Jimnastik Salonu, Cumhuriyet Kültürevi 2016’da kapılarını açarken, Masal Müzesi, Nilüfer Kültür Merkezi, Ataevler Kültürel Tesisler ve Meydan Projesi gibi örnek yatırımlar için de kolları sıvayacağız. 2016 Performans Programı, yatırımlarımızla ve hizmete dönük tüm çalışmalarımızla, kentimize ve ülkemize katkı sağlayacağız” dedi.
Nilüferlilerin yerinden edilmeden iyi ve sağlıklı konutlarda yaşaması için çalışmalar yaptıklarını da söyleyen Bozbey, kentsel yenilemede Türkiye’ye örnek olacaklarını kaydetti.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in 2016 Performans Programı sunumunun ardından yapılan oylamada Nilüfer Belediyesi’nin bütçesi Cumhuriyet Halk Partisi Grubu’nun oy çokluğuyla 340 milyon TL olarak belirlendi. Bütçede en büyük pay 60 milyon 908 bin TL ile Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne ayrılırken Fen İşleri Müdürlüğü’ne 58 milyon 31 bin TL, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne de 34 milyon 572 bin TL’lik pay ayrıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Nilüfer’in 2016 Bütçesi 340 Milyon TL hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 12 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nilüfer’in 2016 Bütçesi 340 Milyon TL haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı