BURSA HABERLERİ

Nilüfer Belediyesi İle Rotary Arasında Yeni Protokol

IHA
14.09.2015 - 15:36Son Güncelleme : 14.09.2015 - 15:37

ROTARY NİLSEM'E DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR.

IHA

Nilüfer Belediyesi ile Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu arasında mesleki becerilerin artırılması ve istihdam olanaklarının çoğaltılması amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.
Nilüfer Belediyesi ve Rotary 2440. Bölge Federasyonu’nun 2012 yılında ortaklaşa açtığı NİLSEM, 3 yıl içinde bin kursiyere hizmet verdi. İki kurum bu sefer ise NİLSEM’i daha da ileriye götürmek için yeni bir protokol imzaladı. İmzalanan yeni protokolle kursiyerlerin yaptığı çalışmalar yurtiçi ve yurt dışında satılarak gelir elde edilecek. Aynı zamanda her mesleğin orta sınıflarının da eğitim seviyeleri artacak.
‘Önce insan’ ilkesiyle çalışmalarını yürüttüklerinin altını çizen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Biz 2005 yılından bu yana hizmete sunduğumuz İş ve Meslek Edindirme Ofisi’yle ‘iş arayan’la ‘iş veren’ arasında bir köprü olduk. Çeşitli meslek edindirme kurslarıyla birlikte istihdama katkı sağladık. 2012 yılında Uluslararası 2440. Bölge Federasyonu ile Nilüfer Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle yaşama geçirdiğimiz ve NİLSEM adını verdiğimiz Nilüfer Sürekli Eğitim Merkezi’yle bu çalışmalarımız farklı bir boyut kazandı. 3 yıl içerisinde yaklaşık bin kursiyerimiz becerilerini artırmasının yanında, birbirleriyle dostluklar kurarak sosyal ilişkilerini de geliştirdiler. Bunun yanında ürettiklerini satarak ailelerine de katkı sağlamış oldular” dedi.
NİLSEM’in piyasa koşullarına uygun ile rekabet gücü olan sosyal dayanışma niteliğini kalıcı ve sürdürülebilir kılmayı hedeflediklerini belirten Başkan Bozbey, “Protokol kapsamında tüm ilgili tarafların katılımı sağlanan bir dernek kurulacak. Böylelikle derneğe ait bir iktisadi işletme yapılanma modeline geçmesi sağlanacak. NİLSEM kursiyerlerinin hazırlamış olduğu sanatsal değere sahip ürünlerin, ekonomik bir girdi haline getirilmesiyle, yurt içi ve yurt dışındaki kardeş kentlerimizde bu oluşumun tanıtılması ve çeşitli işbirlikleri de gerçekleştirilecek. En önemlisi meslek sahibi kişilerin, kişisel donanımlarını artıracak programlar düzenlenerek, meslek edindirme çalışmaları da devam edecek. Özellikle genç işsiz rakamlarının tırmanışa geçtiği şu günlerde, istihdama bir nebze olsa da katkıda bulunacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
Uluslararası 2440. Bölge Federasyonu olarak Rotary’nin dünyada 6 öncelikli alan doğrultusunda hizmet verdiğini vurgulayan Uluslararası Rotary 2440. Bölge Guvernörü Reha Akın, “NİLSEM bu 6 öncelikli alanın hepsine hitap eden bir proje. NİLSEM bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarla ne kadar başarılı bir proje olduğunu kanıtladı. NİLSEM’de ortaya konulan eserlerin sanatsal değerlerinin yanına ticari değeri de katarak onları dünyadaki 34 bin rotary kulübü ve 1 milyon 300 bin rotaryenin cazibesini oluşturacak şekilde ticari ortama taşımak Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle gelişti. Bu ticari konunun yanında eğitim konusuna da imza attığımız için mutluyuz. Toplumumuzda hizmet verecek ara elamanın yetişmesi gerekiyor. Ara elemanın yetişmesi, yapılan işlerdeki kaliteyi de artırıyor. Bu kalitenin artması için NİLSEM de ev kadınlarının el becerilerini geliştirerek, onları meslek sahibi yapmanın yanı sıra, rotaryenlerin, belediye görevlilerinin ve komitelerin vereceği eğitimler, projenin anlamını artırıyor” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Nilüfer Belediyesi İle Rotary Arasında Yeni Protokol hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nilüfer Belediyesi İle Rotary Arasında Yeni Protokol haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı