TOKAT HABERLERİ

Niksar’da Sağlık Çalışanları ’Teröre’ Karşı TEK Yürek Oldu

IHA
28.10.2015 - 14:02Son Güncelleme :

NİKSAR’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARI 'TERÖRE' KARŞI TEK YÜREK OLDU

IHA

Tokat’ın Niksar ilçesinde sağlık çalışanları, son zamanlarda kendilerine yönelik artan terör saldırılarını protesto etti.
Niksar’da, terör örgütü PKK’nın sağlık çalışanlarına ve hastanelere yönelik yaptığı saldırılar, düzenlenen basın açıklaması ile kınandı. Niksar Devlet Hastanesi Poliklinikler önünde düzenlenen basın açıklamasına, Hastane Başhekimi Dr. Bahtiyar Ertör, Sağlık Gurup Başkanı Özgür Bayrak, hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı.
Son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik yapılan terör saldırılarını kınadıklarını belirten Hastane Başhekimi Dr. Bahtiyar Ertör “Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla genç, yaşlı, çocuk ve bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor. Üç sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, sağlık memurumuz Eyüp Ergen ve ambulans şoförü Şeyhmuz Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi ve sağlık hizmetlerimiz aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki devlet hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan, sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlımıza hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanlarımızın hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir” dedi.
Başhekim Ertör konuşmasını “Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk, ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak” şeklinde noktaladı.
Basın açıklaması sağlık çalışanlarının alkışları arasında sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Niksar’da Sağlık Çalışanları ’Teröre’ Karşı TEK Yürek Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niksar’da Sağlık Çalışanları ’Teröre’ Karşı TEK Yürek Oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı