TOKAT HABERLERİ

Niksar’da Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

IHA
19.10.2015 - 13:42Son Güncelleme :

NİKSAR’DA ÖĞRENCİLERE TABLET BİLGİSAYAR DAĞITILDI

IHA

Tokat’ın Niksar ilçesinde Prof. Dr. Erol Turaçlı Fen Lisesi’nde 10. sınıf öğrencilerine 60 tablet bilgisayar dağıtıldı.
Eğitimde kaliteyi artırmak, fırsat eşitliğini sağlamak ve okullardaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Fatih Projesi kapsamında, Niksar Prof. Dr. Erol Turaçlı Fen Lisesi’nde öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.
Tablet bilgisayar dağıtımına katılan Kaymakam Selami Kapankaya öğrencilere teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaları tavsiyelerinde bulundu.
Niksar Prof. Dr. Erol Turaçlı Fen Lisesi’nde düzenlenen törene Kaymakam Selami Kapankaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Şavlı ile okul müdürü ve öğretmenler katıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı ülke genelinde başlattığı Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesi kapsamında öğrenciler için gönderdiği tablet bilgisayarlar Niksar ilçe Kaymakamı Selami Kapankaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Şavlı tarafından dağıtıldı. Kaymakam Kapankaya, “Çağımızın vazgeçilmezi olan bilgisayar her anlamda öğrencilerimize yardımcı olacağı kanaatindeyim" dedi.
Dağıtım töreninde FATİH projesi hakkında kısa bilgiler veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Şavlı, projenin 2012 yılında başladığını belirterek “Bu proje üç aşamadan oluşmakta, birinci aşaması donanım, ikinci aşaması internet ve üçüncü aşaması da eğitimdir” dedi.
Şavlı ayrıca Prof. Dr. Erol Turaçlı Fen Lisesi’nde iki tane 10. Sınıfta toplamda 60 öğrenciye tablet bilgisayarların verileceğini kaydetti.
Kaymakam Selami Kapankaya ise öğrencilere teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaları tavsiyelerinde bulunarak “FATİH Projesi kapsamında bu tablet bilgisayarlar ve ders araç gereçleri internet alt yapısı sizlerin öğrencilerimizin, okullarımızın öğretmenlerimizin hizmetine sunuluyor. Burada amaç teknolojiden faydalanmaktır. Teknolojiden faydalanmadığımız takdirde günü yakalamamız, çağı yakalamamız, dünyayı yakalamamız mümkün değil. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Sizler bizim yarınlarımız, geleceğimizsiniz, Türkiye’nin geleceğisiniz. Siz ne kadar iyi ve donanımlı yetişirseniz ülkemizin geleceği de sizlerin sayesinde daha kolay olur. Bu teknoloji iyi kullanıldığında iyidir. Dolayısıyla bunu bilinçli kullanmak lazım ve bunun içinden dünyaya açılarak da sadece teknolojinin kullanıcısı pozisyonunda kalmamalıyız. Kalmamak için de sizlerin daha fazla kafa yorması lazım, daha fazla araştırma yapması lazım. Ben bunları sizin yapacağınıza inanıyorum ve bu tabletleri güle güle kullanmanızı ve başarılı çalışmalar yapmanızı diliyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından iki sınıfta toplam 60 öğrenciye tablet bilgisayarları verildi. Tablet bilgisayarları alan öğrenciler kendilerine bu imkanı sağlayan tüm yetkililere teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Niksar’da Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 13 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niksar’da Öğrencilere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı haberi güncellenecektir.

TOKAT NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:03
 • Akşam
  17:20
 • Yatsı
  18:53
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
TOKAT NÖBETÇİ ECZANELER
Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • Gökdere Ecz. Eczanesi

  Tokat
 • Betül Yüzer Ecz. Eczanesi

  Tokat
Sayfa Başı