TOKAT HABERLERİ

Niksar’a 10 Milyon TL’lik "Atık Su Arıtma Tesisi"

IHA
28.08.2015 - 17:17Son Güncelleme :

“Niksar Atık Su Arıtma Tesisi” projesi kapsamında halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Katılım Toplantısı” düzenlendi.

IHA

Niksar Belediye Başkanlığı’nca düzenlenen proje kapsamında AB IPA fonuyla yaklaşık 10 milyon TL maliyeti olan “Niksar Atık Su Arıtma Tesisi” Şahinli köyü bölgesinde kurulacak. 2017’de inşaatı başlayacak tesisin 2019’da faaliyete geçmesi öngörülüyor.
Niksar Belediyesi tarafından AB IPA fonları kapsamında finanse edilecek olan; Şahinli köyü mevkiinde “Niksar Atık Su Arıtma Tesisi” projesi kapsamında halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Katılım Toplantısı” düzenlendi. Yapılacak tesisin tüm maliyeti AB IPA fonundan karşılanacak.
Düzenlenen toplantıya Niksar Belediye Başkan Vekili Y. İlker Öden, çeşitli kurum müdürleri ve çok sayıda muhtar katıldı. Toplantıda sunumu ise CDM Smith Firması Yetkilisi Volkan Altunay, ÇED Raporu Hazırlayan Firma olan Almer Proje Yetkilileri T.Vokan Karabulut ve İrem Özonat ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı temsilen Cengiz Şahin yaptı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Niksar Belediyesi Plan Proje Müdürü Hüseyin Şahin, yapılacak projenin Niksar için öneminden bahsederek tesisin 2016 yılında inşaatının başlayıp 2019 yılında ise faaliyete geçeceğini bildirdi.
Toplantıda yapılan sunumda; “Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Programı (IPA) altında eş finansmanı sağlanan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen projeler kapsamında, Türkiye’de 21 adet belediye için ‘Entegre Su Projeleri’ hazırlanmasına karar verilmiştir. Bu projeler kapsamında söz konusu belediyelere su ve atık su yatırımları yapılabilmesi için, mastır plan, finansal plan, fizibilite raporu, ÇED raporları, tasarım raporu, teknik çizimler, teknik şartname, IPA Başvuru Formu, ihale dosyası vb. dokümanlar hazırlanarak; söz konusu belediyelerin içme suyu ve atık su konusundaki alt yapı eksiklikleri ile atık su arıtma tesisi ihtiyaçlarının giderilmesi amaçlanmaktadır. Bu proje kapsamındaki 21 belediyeden bir tanesi de Niksar Belediyesi’dir. Söz konusu proje kapsamında Niksar Belediyesi’nin içme suyu, yağmur suyu ve atık su konusundaki alt yapı eksikliklerinin, yani içme suyu şebekesi, yağmur suyu şebekesi, atık su şebekesi ve atık su arıtma tesisi ihtiyaçlarının giderilmesi planlanmaktadır" denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Niksar’a 10 Milyon TL’lik "Atık Su Arıtma Tesisi" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niksar’a 10 Milyon TL’lik "Atık Su Arıtma Tesisi" haberi güncellenecektir.

TOKAT NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:03
 • Akşam
  17:20
 • Yatsı
  18:53
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
TOKAT NÖBETÇİ ECZANELER
Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • Betül Yüzer Ecz. Eczanesi

  Tokat
 • Gökdere Ecz. Eczanesi

  Tokat
Sayfa Başı