« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nikah masasından kalktı, piste çıktı

Uzun atlamada Dünya üçüncüsü olan milli atlet, yeğeninin Güney Afrika’daki nikahına katıldı. İstanbul’a döner dönmez Fenerbahçe formasıyla çıktığı Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda şampiyon oldu.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’nin uzun atlamada Dünya üçüncüsü olan atleti Karin Melis Mey, Türkiye Kulüpler Atletizm Şampiyonası finalinde büyük bir özveri göstererek takımını yalnız bırakmadı.
Fenerbahçe Atletizm Şubesi Sorumlusu Fikret Çetinkaya’nın, “Dünya Şampiyonası’ndan yüzünün akıyla çıktın. Türkiye’ye aldığın tarihi madalya ile büyük mutluluk yaşattın. Dinlenme döneminde Türkiye Kulüpler Şampiyonası finalinde sana ihtiyacımız var” sözleri üzerine Mey, beklenen cevabı verdi.
Yeğeninin nikahına katılan, 9 saatlik bir uçak yolculuğundan sonra Johannesburg’dan İstanbul’a gelen Karin Melis Mey, uzun atlamada fırtına gibi esti. Kısa bir dinlenmenin ardından piste çıkan Dünya üçüncüsü atletimiz, her iki atlayışında 6.23 metreyi geçti. En yakın rakibi ENKA’lı Olga Rypakova 5.87 m yaptı. Birinciliği garantileyen Melis ile ikinci olan Olga, ikinci atlayışlarından sonra diğer dört haklarını pas geçip, yarışı bıraktılar.
11 yıl sonra geçtiler
Fenerbahçe, Türkiye Atletizm Şampiyonası’nın Süper Ligi’nde bayanlarda ENKA’nın 11 yıllık şampiyonluğuna son verirken, erkeklerde de yine aynı takımı geçip çifte kupa kazandı. Sarı lacivertliler Bayanlar Ligi’ni 419 puanla birinci, ENKA 402 puanla ikinci, Beşiktaş 291.5 puanla üçüncü sırada tamamladı.
Erkeklerde de aynı başarıyı gösteren Fenerbahçe 428 puanla zirveye çıkarken, ENKA 389 puanla ikinci, İzmir BŞB 298 puanla üçüncü oldu. Erkeklerde son iki sırayı alan İstanbul Olimpik Spor ile Kocaeli BŞB, bayanlarda ise İzmir Konak Belediyesi ile Bursa Nilüfer Belediyesi takımları Birinci Lig’e düştüler.
Birinci Lig erkeklerde büyük bir performans sergileyen Üsküdar Belediyesi 251 puanla şampiyon olurken, Ank.Karagücü 249 puanla ikinci, Mersin Amatör 234 puanla üçüncü oldu. Üsküdar Belediyesi ile Karagücü Süper Lige çıktılar. Bayanlarda Ankara EGO 235.5 puanla birinci olurken İzmir B.Şehir Belediyesi 207 puanla ikinci, Eskişehir Anadolu Üniversitesi 203.5 puanla üçüncü sırayı elde ettiler.
Bayanlarda da Ankara EGO ile İzmir BŞB Süper Lig’in yeni takımları oldular.


Bunları da Beğenebilirsiniz