Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Nikah masasına doğru

Eşi Ceylan Pirinçcioğlu’ndan üç yıl önce boşanan Rana Erkan, 1,5 yıldır işadamı Erol Tabanca’yla birlikte...

Rusya ve Türki cumhuriyetlerde inşaat işi yapan Tabanca ile ilişkisinde mutluluğu bulan Erkan, buna karşın birlikte objektifler önünde olmayı pek sevmiyor.

Geçtiğimiz akşam ise bir istisna yaşadılar ve el ele bir davete katıldılar. Koç Müzesi’nin 10. kuruluş yıldönümü onuruna verilen yemeğe katılan ikiliye yakın çevreler, onların yakında nikah masasına oturabileceklerini konuşuyorlar. Rana Hanım’ın önceki evliliğinden de bir oğlu var.

Başkandan teşekkür

İstanbul Modern, ilk uluslararası etkinliğini gerçekleştirdi. İspanyol küratör Rosa Martinez’in düzenlediği ve Türk Ekonomi Bankası’nın ana sponsorluğunu üstlendiği ‘Çekim Merkezi’ başlıklı sergi, geçtiğimiz akşam açıldı. Yurt dışından 13, Türkiye’den 3 sanatçının yapıtlarını bir araya getiren ve Oya-Bülent Eczacıbaşı’nın ev sahipliği yaptığı ‘Çekim Merkezi’ sergisinin açılış gecesine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Topbaş, Eczacıbaşı çiftine İstanbul’a böylesi güzel bir müze kazandırdıkları için teşekkür etti.

2 Ekim’de evleniyorlar

Göksel Sunter, dört yıldır birlikte olduğu şair-oyuncu sevgilisi Eylül Deniz’le 2 Ekim akşamı The Ritz Carlton Oteli Balo Salonu’nda evlenecek. Yıllardır devam eden ilişkilerini nihayet nikah masasına taşımaya karar veren Deniz ve Sunter’in düğününe yaklaşık 500 davetlinin gelmesi bekleniyor. Bu arada Göksel Sunter’in ilk evliliğinden bir kızı olduğunu da hatırlatayım.

Anne-kız şıklık yarışında

Berna Tokar, Gülnaz Özden ile Kaan Kançal’ın Swissotel’deki düğününe kızı Esra’yla katıldı. İkili, gecenin en şık isimleri arasındaydı... Yaz sezonunun büyük bölümünü Çeşme Sheraton Otel’de geçiren Berna Hanım, bronz teni ve dinlenmiş, gençleşmiş haliyle son derece formda görünüyordu. Anne-kız, şıklık yarışında birçok ünlüyü o akşam geride bıraktı.

Kravat fora

Ayşe-Selahattin Beyazıt çifti de geçtiğimiz gece İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından (İKSV) düzenlenen 9. Uluslararası İstanbul Bienali’nin açılışına katılanlar arasındaydı... Galatasaray’ın eski başkanlarından olan başarılı işadamı Selahattin Beyazıt’ın dakikalar ilerledikçe sıcaktan bunaldığı görüldü. Beyazıt, sonunda çaresiz kaldı ve kravatını çıkarıp eline aldı.

Sanat onun yaşam tarzı

Urart Sanat Galerisi’nin sahibi Güllü Aybar, geçtiğimiz gün İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından (İKSV) düzenlenen 9. Uluslararası İstanbul Bienali’nin açılışına katıldı. Tophane’deki Antrepo 5’te düzenlenen törene katılan Aybar, İstanbul Valisi Muammer Güler’in konuşmasını da büyük bir ilgiyle takip etti. Dünya sanatçılarının dil, din, mezhep ve ırk gibi nedenlere dayanan ayırımların yaşanmadığı bölgelerde buluştuğunu belirten Güler’in ‘Sizler de dünya sanatçıları olarak en doğru adreste buluştunuz’ sözlerini uzun uzun alkışladı Güllü Hanım...

Dargınlık bitmiş

Çela-Levent Penso çiftinin arası uzun zamandır açıktı. Neyse ki Penso ailesinin üzerinde dolanıp duran kara bulutlar dağıldı. Çela Hanım, geçtiğimiz hafta Swissotel’deki düğüne eşiyle katılarak, aralarındaki problemi çözdüklerini, yeniden bir arada olduklarını kanıtladı.

Kendini baştan yarattı

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’in eşi Revna Hanım, son zamanlarda ciddi bir imaj değişimi yaşıyor. Önce saçlarını kestirip yeni bir şekil veren, ardından makyaj stilini değiştiren Demirören, kıyafet seçimlerinde de artık çok daha cesur...

Geçtiğimiz hafta Swissotel’de düzenlenen bir düğüne katılan Revna Hanım, değişimin etkilerini açıkça gördü, çünkü tüm gözler üzerindeydi...

Yıllara direniyor

Sosyetenin stil konusunda en katı, en kuralcı isimlerinin başında geliyor Esin Demirören... Yıllardır ne uzun saçlarından vazgeçti, ne sarı renginden, ne de dümdüz fönünden... Zaman zaman yaptırdığı estetik operasyonlarla yıllara da direnen Demirören, makyaj stilini bile değiştirmeye yanaşmıyor. Geçtiğimiz gece Swissotel’deki düğünde rastladığım Esin Hanım, elbette görmeye alıştığımız çizgisinden yine sapmamıştı. Esin Hanım, Yıldırım Mayruk imzalı yeşil tuvaletiyle de kendinden söz ettirdi.

Beklemekten sıkılmadı

Charles Esche ve Vasıf Kortun’un küratörlüğünde ‘İstanbul’ başlığı altında düzenlenen 9. Uluslararası İstanbul Bienali’nin açılışına katılanlar arasında Clara Amram da vardı. Açılışın gerçekleştiği Tophane’deki Antrepo 5 binasının önündeki kalabalığa karışan ve içeri girmek için sırada bekleyen Amram, bienal kapsamında tüm sergileri gezeceğini söyledi. 53 sanatçı ve sanatçı grubunun projeleri, Şişhane’deki Deniz Palas Apartmanı, Bankalar Caddesi’ndeki eski Garanti Bankası binası, Tophane’deki Tütün Deposu, Tünel’deki Bilsar binası, Antrepo 5 ve İstiklal Caddesi’ndeki Platform Garanti Güncel Sanatlar Merkezi ile Garibaldi binasında sergilenecek.

Ünlüleri klasik müzik buluşturdu

Doğuş Otomotiv ve Garanti Bankası tarafından Bodrum’da düzenlenen ‘D Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’, iş ve sanat dünyasının ünlüleri ile askeri erkanı bir araya getirdi. Açılış konserini izleyenler arasında aynı zamanda organizasyonun fikir babalığını da yapan 41. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman ve eşi, 22. Genel Kurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı ve eşi, Şevket-Hayırlı Sabancı, Doğuş Grubu İcra Kurulu Üyesi Semih Yalman da vardı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI