Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Nikáha kadar tatbikat

  Hürriyet Haber
  11.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kızı Kübra Gül ile Mehmet Sarımermer’in 14 Ekim Pazar günü İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi’nde yapılacak nikáh töreni nedeniyle alarma geçen polis, bölgede her gün tatbikat yapıyor.

  MOBESE kameralarıyla izlenen İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi’nin çevresindeki tatbikat nikáh gününe kadar sürecek. Nikáh günü bölge havadan da ablukaya alınacak. İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi’nin üzerinde uçacak helikopter, çektiği görüntüleri de incelenmesi için gösteri merkezinin bahçesindeki MOBESE yönetim merkezine gönderecek. Nikáhın güvenliğini 2 bin polis sağlayacak.

  SAYILACAKLAR Dünya Yerel Yayıncılar Birliği Başkanı Fahri Ormanlı ve dokuz komisyon üyesi de nikáh günü son davetli salonu terk edene kadar durarak, davetlileri sayacak. Davetli sayısı kamuoyuna daha sonra açıklanacak. Aynı ekip, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın 11 Ağustos 2003’te aynı yerde gerçekleştirilen nikáh töreninde de davetlileri saymış ve nikáha 9 bin 62 kişinin katıldığını, bunun Türkiye’deki kayıtlı en kalabalık düğün olduğunu açıklamıştı.

  107 bin YTL’lik masraf damattan

  Nikáh masraflarını damat Mehmet Sarımermer ve ailesi karşıladı. Nikáhın kıyılacağı İstanbul Gösteri Merkezi’ne 23 bin 700 YTL, nikáh şekeri yerine verilecek ’hatıra ormanı sertifikası’ için 7 bin YTL, süslemeler için 25 bin YTL ve diğer giderler için 10 bin YTL harcandı. Adile Sultan Yalısı’na ise 16 bin 750 YTL kira ödenirken, 300 kişilik yemek için yaklaşık 22 bin 600 YTL, otopark giderlerine de 2 bin YTL ödendi. Masraflar, yaklaşık 107 bin YTL tuttu.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı