Gündem Haberleri

  Nihayet sinema salonlarına kavuştular

  Hürriyet Haber
  11.05.2010 - 15:53 | Son Güncelleme:

  Ardahan'da 220 kişilik ilk sinema salonu düzenlenen törenle açıldı

  Ardahan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunun sinema salonuna dönüştürülmesi nedeniyle düzenlenen törene, Vali Mustafa Tekmen, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Akdeniz, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  Vali Tekmen, açılışta yaptığı konuşmada, göreve geldiği günden itibaren zaman zaman sinema bulunmaması sebebiyle vatandaşların sitemleriyle karşılaştıklarını, söz konusu eksikliğin giderilmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

  Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda hafta içi saat 16.00'dan sonra, hafta sonu ise gün boyu sinema hizmeti sunulmasının mevcut işleri de aksatmayacağını ifade eden Tekmen, şunları kaydetti:

  “Ben Ardahan'a ilk geldiğimde, vatandaşların, 'bir sinemamız bile yok' sitemleriyle karşılaştım. Tabii ki, şaşırdım. Burası sonuçta bir il. Sinema olmaz mı? Her ilin sineması var. Bizim için önemli olan Ardahan halkının isteklerinin yerine gelmesidir. Ardahan halkının sinema mahrumiyeti artık sona erdi.”

  Salonu kiralayan Hüseyin Bayaroğlu ise 220 kişilik salonu 11 bin TL'ye bir yıllığına kiraladığını belirterek, “Bizim amacımız Ardahan halkına bir kültür hizmetini sunmak. Bu konuda Vali Mustafa Tekmen'in yardımı ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Görgülü'nün de katkıları çok oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı