Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Nihayet,Faith No More

  Hürriyet Haber
  04.08.2009 - 11:16 | Son Güncelleme:

  Modern rock tarihinin tartışmasız en büyük topluluklarından Faith No More,ilk kez İstanbul'da

  Uzun süren bekleyiş sona eriyor: Faith No More sonunda Tuborg sponsorluğunda Kod Müzik  ve Vera Müzik organizasyonuyla ilk kez Türk müzik dinleyicisiyle buluşuyor.,

  2000’li yıllara damgasını vurmuş Korn, Incubus, Limp Bizkit gibi birçok topluluğa büyük bir ilham kaynağı olmuş Faith No More’un bir araya gelişi tüm müzik çevrelerine göre bu yılın en önemli, en heyecan verici haberi. Haziran ayında çıktıkları Avrupa turnesiyle yazın en büyük festivallerine headliner olmakla kalmayıp aynı zamanda her daim iyi bir konser grubu olduklarını kanıtladılar.
   
  Tüm eski metalciler, indie rockerlar, yeni başlayan müzik âşıkları, deli ve renkli müzik adamı Mike Patton’ın işlerini takip edenler, bu tarihi anı, yılın belki de en kritik konserlerinden birini kaçırmak istemeyeceklerdir.

  KURBAN               


  Türk rock müziğinin yükselişindeki en önemli isimlerden olan Kurban ilk albümleri “Kurban”ı yayınladıkları 1999 yılından itibaren albüm ve konserlerindeki büyük enerji ile çok geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Yıllar içerisinde kimi ara dönemler geçiren grup 2008 Mayıs’ında tekrar eski gücüyle toplandı. 2009 yılı Eylül ayında çıkacak “SAHİP” adlı yeni albümleri ile yine rock müziğe farklı bir yön vermeye hazırlanan grup önümüzdeki yıllara damgasını vuracak gibi gözüküyor. 12 Ağustos’ta yine bir efsane ile birlikte çalacakları konserse albüm öncesi yeni şarkıları canlı canlı dinleme fırsatı.

  NEKROPSİ

  1989’da “Necropsy” adıyla kurulan Türkiye’deki deneysel/progresif rock’ın öncüsü grup 1996 tarihli “Mi Kubbesi” ve on yıl sonrasında yayınlanan “Vol.2” gibi efsane albümlere sahip. Basit, fakat derinleşebilen ‘beton’ bir ses yapısı, yeni dans türlerine imkan verebilecek ‘akıllı deli’ ritmiklik ve türkçe ile özgürce oynayan şarkı sözleri ile modern rock’tan minimal dansa’ halk müzikleri’nden punk’a farklı beğenilere hitap eden müzikleriyle sadık ve özel bir hayran kitlesine sahip olan grup Faith No More konserinin sürprizlerinden.

   

  Faith No More
  tarih : 12.08.2009 18:00:00
  mekan : Maçka Küçükçiftlik Park

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı