Spor Nihayet bitiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nihayet bitiyor

YEREL HABERLER NİHAYET BİTİYOR

Basketbol EURO 2001 burada yapılacak

Antalya'da 10 yıldır çivi bile çakılamayan spor salonu için 550 milyar lira ödenek geldi. Kasım ayında bitirilmesine çalışılan tesise ek tribün yapılarak kapasitesi 4 bin kişiye çıkarılacak

ANFAŞ'tan vazgeçildi

Basketbol Erkekler 2001 Avrupa Şampiyonası finallerinin Antalya'daki etabı için ilk etapta kent merkezine uzak olmasına rağmen ANFAŞ'ın, Serik karayolu üzerindeki fuar merkezi Expo Center (üstte) düşünülmüştü. Ancak ödenek gönderilip spor salonunun inşaatına başlanınca Expo Center'dan vazgeçildi.

Kasım'da tamam

Basketbol 2001 Avrupa Şampiyonası finallerine Ankara ve İstanbul ile birlikte evsahipliği yapacak olan Antalya, hazırlıklara 10 yıldır atıl durumda bekleyen spor salonu inşaatına yeniden start vererek başladı. Antalya Millevekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Metin Şahin'in sağladığı 550 milyar lira ödenek sayesinde başlanan çalışmalar Kasım ayında bitirilerek tesis hizmete açılacak.

İkinci ödenek

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Türkiye ile birlikte 16 ülkenin katılacağı Avrupa Şampiyonası final maçlarının oynanacağı salona ek tribün yapılması için 300 milyar lira daha ödenek sağlayacak. Böylece, salonun 2 bin 500 olan kapasitesi 4 bin kişiye çıkarılmış olacak. Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, İngiliz mimar Michael Lischer ile birlikte Antalya'ya gelerek tesisi inceledi.

Özel turnuvalar

Mimar Lischer ile birlikte Antalya Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu'nu da ziyaret eden Demirel, salon hizmete girdiğinde Milli Takım'ın bazı maçlarının Antalya'da yapılmasını sağlayacaklarını belirterek, ‘‘Bunun yanı sıra özel ve resmi bazı uluslararası turnuvaları da Antalya'da organize edebiliriz. Bu tesisin böylece Antalya'nın turizm potansiyelinin gelişmesine de önemli katkısı olacak’’ diye konuştu.

ANFAŞ'ta olacaktı

Basketbol 2001 Avrupa Şampiyonası'nın Antalya'daki çeyrek ve yarı final maçlarının önce Serik karayolu üzerindeki ANFAŞ'ın fuar merkezi Expo Center'da yapılması planlanmıştı. Milletvekili Şahin'in gönderdiği ödenek ile salonun inşaatına başlanınca bu düşünceden vazgeçildi. Vali Dokuzoğlu, ‘‘Salonumuzun kapasitesi 4 bin kişiye çıkarıldığında uluslararası maçlar için istenen standart sağlanmış olacak’’ dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle