« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nihat'tan veda

İspanya'nın Real Sociedad takımıyla anlaşan Beşiktaş'ın genç yıldızı Nihat Kahveci, yeni hocası Toshack'la birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Nihat, "İspanya'da ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim" diyerek, kulübüne ve siyah beyazlı camiaya veda etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TOSHACK'IN BÜYÜK EMEĞİ VAR

Bu noktaya ulaşmasında payı olan herkese teşekkür eden Nihat, "Antrenörüm Toshack'ında benim üzerimde büyük emeği var. Beşiktaş'tayken beni altyapıdan (A) takımına alan o oldu. Şimdi de İspanya'ya götürüyor. Kendisine müteşekkirim" diye konuştu.

ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYI BEŞİKTAŞ

Takımın bugün izinli olması nedeniyle takım arkadaşlarıyla vedalaşma imkanı bulamadığını belirten  golcü futbolcu, "Bu beni çok üzdü. Ancak kalbim hep onlarla birlikte. Bence bu sezon şampiyonluğun en büyük adayı Beşiktaş'tır. Ayrıca bizi derbi maçlarda favori görmeyenlere de bu maçların tek favorisinin Beşiktaş olduğunu Fenerbahçe maçında gösterdik. Arkadaşlarıma bundan sonrası için de güveniyorum. Elbette bir gün ülkeme, Beşiktaşıma döneceğim."
 
TOSHACK: "NİHAT BAŞARILI OLACAK"
 
Real Sociedad Teknik Direktörü John Benjamin Toshack da Nihat'ın İspanya'da başarılı olacağına inandığını söyledi. Nihat'ı, genç takımda oynadığından bu yana yakından izlediğini belirten Galli teknik adam, "Nihat, bize katılacağı için mutluyum. Belki ilk zamanlar uyum sorunu yaşayacak ama bunu kısa sürede atlatacağına inanıyorum" diye konuştu.

SAĞLIK KONTROLÜ YARIN
 
Daha sonra Tochack'la birlikte İstanbul Atatürk Havaalanı'ndan İspanya'ya uçan Nihat'ın yarın San Sebastian kentinde sağlık kontrolünden geçeceği; kontrolün ardından da  resmi sözleşmeyi imzalayarak, yeni takımıyla antrenmanlara katılacağı bildirildi.
 
BEŞİKTAŞ'A 5 MİLYON 800 BİN DOLAR
 
Galli Teknik Adam, bu transfer karşılığında Beşiktaş'a ne kadarlik bir ücret ödeneceğiyle ilgili bir açıklamada bulunmazken, İspanyol kulübünün, 5 milyon 800 bin dolar ödeyeceği öğrenildi.

Daha önce her iki kulüp, 5 milyon dolara anlaşmış ancak Real Socieadad'ın Jankauskas'ı beşiktaş'a vermekten vazgeçmesi üzerine fiyat 800 bin dolar arttı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler