« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nihat'lı Villareal'de tarihi bütçe

Milli futbolcu Nihat Kahveci'nin formasını giydiği İspanya Birinci Ligi (La Liga) takımlarından Villarreal, tarihinin en büyük bütçesine sahip oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Villarreal Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Jose Manuel Llanez, 2007-2008 sezonundaki bütçelerinin 60 milyon Evro olduğunu açıklayarak, 9 yıldır La Liga'da mücadele eden kulübün ilk kez bu kadar yüksek bir bütçeye sahip olduğunu kaydetti.

“Bizim gibi bir kulüp için çok iyi bir bütçe” diyen Llanez, “Limitimizi ve ekonomik sınırlarımızı bilen bir kulübüz. Bundan daha büyük bir bütçeyi dengelemenin zor olacağının farkındayız. Bu yüzden harcamalarımızdaihtiyatlı olup, büyük yatırımlar yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

GOLLERİNE RAĞMEN RİQUELME TAKIMDA DÜŞÜNÜLMÜYOR

Bu arada Villarreal kulübünde geçtiğimiz sezon ortasından bu yana kadro dışında tutulan Arjantinli Roman Riquelme, Arjantin Milli Takımı'nın Şili'ye karşı oynadığı maçta serbest vuruşlardan 2 güzel gol atıp takımını galip getirmesine rağmen İspanyol kulübünün planına girmeyi başaramadı.

Llanez, “Riquelme'nin büyük bir futbolcu olduğunu hepimiz biliyoruz ama Roman'ın Villarreal döneminin sona erdiğine inanıyorum, herkes için bu en iyisi olur. Şu an için kendisiyle ilgili hiçbir transfer teklifi gelmediama aralık ayında geleceğinden ve ara transfer döneminde ayrılacağından eminim” dedi.

Villarreal'in mevcut haliyle güçlü olduğuna ve hiçbirşeyin bu gruba müdahale etmemesi gerektiğine dikkat çeken kulüp başkan, Riquelme'nin takım bulamayıp kalması halinde kontratı gereği parasınıalacağını ve takımla antrenmanlara çıkacağını ancak teknik direktör Pellegrini istemediği sürece maç kadrosuna alınmayacağını söyledi.

Öte yandan La Liga'da 15 puanla 3. sırada bulunan Villarreal, 8. hafta maçında gelecek cumartesi günü lig 2.si FC Barcelona'ya (17) karşı oynayacak. Yaşadığı hafif sakatlıktan çıkmak üzere olan Nihat'ın da maçkadrosuna alınması bekleniyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz