« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nihat'ın armağanı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Beşiktaş'ın ilk yarıda harcadığı 45 dakikalık bölümü devre arasında gözlerimde canlandırıyorum... Şifo, sıkı ve bıktırıcı bir markajın yalnızlığında, yakasını rakipten kurtaracak alanlar arıyor. Yine de nefes alabilecek rahat bir saha bulamıyor. Ayhan koştuğu kadar oynayamıyor. Bal üretmeyen bir arı gibi...

Sellami her topun peşine takılıyor, rakibi kovalıyor. Ama yakaladığı, ayağına getirdiği topları çocuk gibi sağa sola savuruyor. Pozisyon üretemiyor. Etkili pas servisi yapamıyor. Top, Del Solar'ın sol ayağına yakışıyor. Sağına geldi mi, kaybolup gidiyor.

İlk yarıda Stingaciu'nun kalesine tek şut atamayan, etkili hiçbir pozisyon heyecanı yaratamayan ve sadece Rahim'le gol fırsatı yakalayan Beşiktaş acaba hala perşembenin tatlı düşleri ile mi yaşıyor?

Düşünüyorum, ilk yarıda izlediğim Beşiktaş, bir-iki gece önce Avrupa Kupası'nda kükreyen Kartal'a hiç benzemiyor. Ve Toshack, ikinci yarıda Şifo'nun yerine Nihat'ı oyuna alarak Beşiktaş'ı hücumda ateşlemek istiyor. Oktay'ı forvetteki yalnızlığından kurtarmak için iyi düşünülmüş bir değişim. Sonra devamı geliyor... Ayhan'ı da kenara alıp Yasin'i oyuna sürüyor. Ve 75. dakikadaki nefis bir pas organizasyonu Beşiktaş'ı perşembenin güzelliklerine götürüyor. Yasin-Oktay pas trafiğinden çıkan topa Nihat öyle bir vuruyor ki... Bu golün anlamını düşünüyorum. Bu gol, kaybolan umutların yeniden dirilişiydi. Bir başka gol için bulunmaz bir moral gücüydü.

Nihat için bir kaç kelime söylemek istiyorum. Bundan böyle Toshack'ın sahaya çıkartacağı Beşiktaş'ın ilk onbirinde gözlerim hep bu çocuğu arayacak. Bulamamazsam hep Galli Hoca'ya söyleyeceğim.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler