Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nihat'ı satmayın

‘‘Beşiktaş şampiyonluk istiyor’’ diyen eski ikinci başkan Arat, ‘‘Nihat takımın en önemli parçası. Onun satılması Beşiktaş'ı olumsuz etkiler. Yönetim onu bırakmamalı’’ diye konuştu...

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş eski ikinci Başkanı Hasan Arat, yıldız futbolcu Nihat Kahveci'nin satılmasına karşı olduğunu açıkladı. Arat ‘‘Beşiktaş Futbol takımı şampiyonluğa oynamak istiyor. Şampiyonluk düşünülüyorsa takımın ihtiyacı olan Nihat'ın satılması takımın gücünü olumsuz etkiler’’ dedi.

Sezon başında satılan oyuncuların yerinin doldurulamadığını ileri süren Arat, ‘‘Nihat'ın transferi camiada kaosa neden oluyor. Onun gibi yetenekli bir oyuncunun satışı mutlaka önlenmeli. Shorunmu, Karhan, Münch, Nouma gibi yıldızların satılmasına anlam verememiştim. Aynı hata bir kez daha yapılmamalı’’ yorumunu yaptı.

TÜMER VE İLHAN

Serdar Bilgili yönetiminin yaptığı en olumlu transferin, Samsunspor'un İlhan ve Tümer gibi iki yıldızının Beşiktaş'a kazandırılması olduğunu ifade eden Arat, ‘‘Bu futbolculardan Beşiktaş uzun yıllar faydalanacaktır. Ancak bu iki olumlu transfere rağmen yönetimin yaptığı yanlışları da göz ardı edemeyiz’’ dedi.

Siyah beyazlı takımın gençlerden kurulu çok iyi bir iskelet kadrosu olduğunu ileri süren Arat konuşmasını şöyle tamamladı, ‘‘Nihat Beşiktaş'ın bu güçlü iskeletinin önemli bir parçası. Eğer Nihat giderse takımın çatısı önemli ölçüde hasar görür. Nihat gibi oyuncuların takımda tutulması gerekir’’

DAUM KÖPÜRDÜ

Beşiktaş Teknik Direktörü Daum dünkü antrenmanda futbolcuları sert bir şekilde uyardı. Alman hoca önümüzdeki hafta Antalyaspor ile yapılacak lig maçı için tüm oyuncuların risksiz oynamasını istedi.

Daum, özellikle Tümer, Baya ve Yasin'i orta alanda tek pas oynamaları için uyarırken ‘‘Orta alanda top kaybı istemiyorum. Bu bölgede güçlü olursak her maçı kazanırız. Orta sahada sizler gücünüzü sahaya yayamazsanız çökeriz’’ dedi.

İSPANYOLLAR PEŞİNDE

Nihat'a, Real Sociedad talip olmuştu. Beşiktaş yönetimi önümüzdeki günlerde İspanyol kulübü ile masaya oturacağını açıkladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler