« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nihat'ı kucaklayın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı KAPTAN

Ben, Beşiktaşlı futbolcuların yerinde olsaydım, maçtan sonra gider, Nihat'ı omuzlarıma alır ve İstanbul'a kadar taşırdım. Hiçbirinin yapamadığını bu genç becerdi ve Beşiktaş'ı zor günlerden çıkardı.

Geri üçlüye lafım yok. Onlar görevlerini eksiksiz yerine getirdiler. Canla başla oynadılar. Kaleci Ekrem de güven verdi. Gelgelelim sonrası felaketti. Özellikle de Beşiktaş'ı sırtlayacak olan Mehmet, Ayhan, Oktay ve Del Solar'ın en ufak etkinlikleri yoktu. Bir takım her zaman iyi oynayamaz ancak böyle günlerde o takımın yıldızlarından hiç değilse bir ikisi çıkar ve tabelayı değiştirir. Dün bu yıldızların hepsi gaflet uykusundaydı. Bereket imdada genç Nihat yetişti. Onların yapamadığını yaptı, onların yüzünü kızarttı.

Mehmet, Spartak maçında harikaydı, dün kayıptı... Hayret, bir oyuncu üç günde nasıl bu denli değişir. Bunun yanıtını Mehmet versin. Ve Kaptan unutmasın ki, futbolda dün yoktur, bugün vardır... Ayhan ne zaman iyi oynayacak, ne zaman kendisini bulacak bilemiyorum. Sıradan bir oyuncu gibi... Ne gol pası verebiliyor, ne gol pozisyonuna girebiliyor. Yoksa gerçek Ayhan bu mu? Eğer buysa eyvah... Del Solar'ı bugüne kadar çok övdük. O da bizi tekzip etti. Oktay, hayal aleminde gibiydi. Son 15 dakikada biraz kıpırdadı. Lafı fazla uzatmaya gerek yok. Beşiktaş, ofansif organizasyonlarda inanılmayacak derecede yetersizdi. Bu yetersizliğe, bu kayboluşa genç bir çocuk isyan etti, baş kaldırdı ve üç puanı tek başına alıp, İstanbul'a taşıdı. Aferin aslanım... Aman yolunu şaşırma, aynen devam...Bunları da Beğenebilirsiniz