« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nihat: Sezon sone ne olur bilemem

Real Sociedad takımında sezon sonuna kadar kalacağını açıklayan Nihat Kahveci, ”Spartak Moskova'nın teklifi hala geçerli, ancak mayıs ayında ne olur bilmiyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Diariovasco Gazetesi'ne demeç veren milli futbolcu, taraftarların kendisine “Buradan daha iyi nerede olabilirsin Nihat?” dediğini  belirterek, Real Sociedad'daki 4 yılda da unutamayacağı anılar yaşadığını ve kimsenin kendisi hakkında kötü konuşacağını düşünmediğini ifade etti.

“Her gün kendimi gazetelerde görmekten hoşlanmıyorum” diyen Nihat, şunları kaydetti: “İyi bir insan olmak istiyorum. Golle veya futbolla değişmemek için çaba harcıyorum. Her zaman aynı Nihat olarak kalmak istiyorum. 10 veya 15 yaşındayken neysem hala aynıyım ve değişmemeye çalışıyorum. Futbolcu ya da ünlü olduğum için değişmedim. Hala aynı arkadaşlarım var.”

MOSKOVA EKİBİNİN TEKLİFİ HALA GEÇERLİ

Nihat Kahveci, Spartak Moskova'ya transferinin şu anda ne aşamada olduğunun sorulması üzerine, “Başlangıçta buradan gitmek istemiyordum ama daha sonra kulübün para kazanması için ve kendim için böylesinin daha iyi olacağını gördüm” yanıtını verdi.

Kulüp yöneticilerinin profesyonel düşündüğünü ifade eden Nihat, ”Hepimiz profesyoneliz. Spartak Moskova'nın teklifi hala geçerli, ancak mayıs ayında ne olur bilmiyorum. Ben kadere inanan bir insanım. Sonunda burada kaldım ve umarım bu her iki taraf için iyi olur” dedi.

26 yaşındaki futbolcu, sezon sonunda Real Sociedad'da kalmasının zor olduğunu ve alacağı karara herkesin saygı göstereceğini umduğunu belirterek, “Şimdi buradayım ama bir gün gideceğim. Tekrar geriye dönmek ve Real için oynamak elbette hoşuma gider” yorumunu yaptı.

Golcü futbolcu Real Sociedad'da futbol oynamanın çok rahat olduğunu ve önceki takımlarında daha fazla baskı bulunduğunu kaydetti.

Athletic Bilbao ile pazar günü yapacakları Bask derbisinde yaklaşık 1 ay sonra yeniden Real formasıyla sahaya çıkacak olan Nihat, bu durumdan çok mutlu olduğunu ifade etti.
Öte yandan Athletic Bilbao kalecisi Inaki Lafuente ise, “Nihat, Real Sociedad için önemli ve tehlikeli bir futbolcu. Bunu hesaba katmak zorundayız” açıklamasını yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler