Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Nihat Özdemir de telekulağa takıldı

  Nurettin KURT- Arda AKIN/ANKARA
  27 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 27 Ekim 2007 - 00:47

  Botaş ihalelerinde yolsuzluk iddiaları üzerine başlatılan "Mavi Hat" operasyonu kapsamında gözaltına alınan Limak Holding’in sahibi ve Fenerbahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir’in, telekulağa takıldığı öne sürülüyor.

  Nihat Özdemir ve ortağı Sezai Bacaksız’ın, birçok telefon görüşmesinde bürokratlarla ihaleler hakkında suç unsuru taşıyan konuşmalar yaptığı iddia ediliyor. Önceki geceyi Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde geçiren zanlıların, bugün savcılığa sevk edilmeleri bekleniyor.

  HEMEN GELECEĞİM: Nihat Özdemir, Fenerbahçe’nin PSV Eindhoven maçını izlemek üzere gittiği Hollanda’dan akşam döndükten sonra Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Tamöz’ün gönderdiği tebligatı aldı. Özdemir, bunun üzerine avukatı Sedat Aksakallı’yı da yanına alarak Organize Suçlarla Mücadele Bürosu’na gitti. Özdemir, ifadesine başvurulmak üzere çağırıldığını düşünerek, şoförüne ve korumasına, "Hemen döneceğim bekleyin" talimatını verdi.

  SABAHA KADAR BEKLEDİLER: Polislere kendisini tanıtan Özdemir’e, "Nihat Bey üzerinizdeki eşyaları ve kemeri çıkarın. Arama yapacağız" denildi. Özdemir, üzeri arandıktan sonra nezarete konuldu. Özdemir sabaha kadar nezarette tutulurken, koruması ile şoförü emniyetin önündeki araçta bekledi.

  İLAÇ GETİRİLDİ: Gece bir ara koruması ve şoförü, Özdemir’e tansiyon ilacını getirdi. Özdemir’in avukatı Aksakallı, müvekkilinin gözaltına alınmasıyla ilgili kendilerine saatlerce hiçbir bilgi verilmediğini söyledi.

  SAĞLIK KONTROLÜ: Gözaltındaki 11 zanlı sabah erken saatlerinde polis nezaretinde Ankara Adli Tıp Kurumuna getirilerek sağlık kontrolünden geçirildiler. Polis, bu sırada Nihat Özdemir’in fotoğrafını çekmek isteyen gazetecileri engellemeye çalıştı. Önce önüne geçen polis, daha sonra eliyle Özdemir’in yüzünü kapatmak istedi. Bunun üzerine Özdemir, "Öyle yapma daha kötü oluyor, bırak çeksinler" diye müdahale edince polis elini yüzünden çekti. Özdemir’in yanı sıra adliyeye sevk edilen zanlılar şöyle: Tunç K., A.Y., Eftal Y.,Melih Z., Necati Ü., Servet Ü., Osman G., Metin K., Kerim T., İhsan Y. "Mavi Hat" soruşturması ile ilgili olarak daha önce gözaltına alınanlardan 26’sı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı