Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Nihat Kazanhan'ın ölümüyle ilgili bir polis tutuklandı

  ŞIRNAK, (DHA)
  29 Ocak 2015 - 02:11Son Güncelleme : 29 Ocak 2015 - 09:11

  CİZRE'de 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın hayatını kaybettiği olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bir polis tutuklandı.

  Cizre'de 14 Ocak'ta meydana gelen ve Nihat Kazanhan'ın ölümüne neden olan olayla ilgili yürütülen soruşturma sürüyor. Olaydan sonra görevlendirilen İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü müfettişlerinin yürüttüğü soruşturma sonunda Mardin Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli ve olay günü geçici görevle Cizre'ye gelen ekipte yer aldığı bildirilen H.B., olayın şüphelisi olarak adliye sevk edildi. Nöbetçi mahkemede hakim karşısına çıkan H.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

  Nihat Kazanhanın ölümüyle ilgili bir polis tutuklandı Cizre'de Nihat Kazanhan'ı tanımlanamayan mühimmat öldürdü


  ŞIRNAK VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

  Şırnak Valiliği de konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada "14.01.2015 tarihinde Cizre ilçemizde hayatını kaybeden Nihat Kazanhan’nın ölümü ile ilgili, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişleri ve Cizre Cumhuriyet Başsavcılığınca, olayın hemen ardından başlatılan soruşturma sonucunda bir güvenlik görevlisi tutuklanmıştır. Başlatılan adli ve idari soruşturma devam etmektedir" ifadelerine yer verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı