« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nihat Kahveci: Futbol hayatımı Avrupa'da sürdürmek istiyorum

Real Sociedad’ın yıldız futbolcusu Nihat Kahveci, reklam çekimi için geldiği İstanbul’da "Şu anda Türkiye’ye dönmeyi düşünmüyorum. Hedefim futbol hayatımı Avrupa’da sürdürmek" dedi. FIFA'nın 6 maçlık cezasıyla ilgili olarak da milli futbolcu, " Hak etmediğimiz bir ceza aldık. 6 maçımızı dışarıda oynayacağız. Bundan daha ağır bir ceza olamaz" şeklinde konuştu.

Senad OK / İSTANBUL(DHA)
SON GÜNCELLEME
Üç ay sonra Real Sociedad ile sözleşmesinin sona erdiğini belirten Kahveci "Üç ay sonra sözleşmem bitiyor. Ben de bundan sonra rahat bir nefes alacağım. Türkiye’ye döneceğim yönünde bir çok haber çıktı. Kafa olarak rahatlamak istiyorum. Daha öncede belirttiğim gibi şu an Türkiye’ye dönmeyi düşünmüyorum. Hedefim futbol hayatıma Avrupa’da devam etmek. Türkiye’ye geldiğimde bana olan bakış açısını gördükten sonra Avrupa’da oynamanın benim kariyerim açısından daha iyi olduğunu gördüm. İnsanlar benim Türkiye’ye döneceğime inanmış durumdalar. Ama bundan sonra beni tekrar Avrupa’da görecekler" şeklinde konuştu.

Sakatlığı ile ilgili soruları da yanıtlayan Nihat Kahveci, Rus Takımlarına transfer olamamasının altında sakatlığının olduğu iddialarının doğru olmadığını söyledi.

Kahveci "Mallorca maçında bir pozisyonda sakatlandım. Dizimde bir şişme oldu. Ciddi bir şey yok. Son iki maçta oynayamadım Sahalara en kısa zamanda geri döneceğim. Rus takımlarına neden transfer olamadığım sorusuna gelince. Sociedad’a gelmeden önce Beşiktaş’ta ikinci kaptanlığa kadar yükselmiştim. İlk başta Sociedad’a gitmek istemedim. Sonra şartlar kulübün ve benim menfaatim için İspanya’ya transferimi gerektirdi. Real Sociedad ile sezon sonu sözleşmem sona erdiği için kulübüm beni satıp gelir elde etmeyi düşünüyordu. Ocak ayında kulüp Rus takımlarından ciddi teklifler aldı. Bana da iyi teklifler sunuldu. Bu teklifler hem kulüp hem de benim için iyi olur diye karar verdik. Sağlık kontrulüne girdik herşey süper geçti. Ama Darko Kovaçeviç sakatlanınca bu karardan vazgeçildi. Bende kalma kararı aldım. Yani transfer olamamın sebebi benim sakatlığım değil." diye konuştu.
Nihat ayrıca sezon sonu Sociedad’tan büyük olasılık ile ayrılacağını da söyledi. Nihat "İspanya’da kalma olasılığım çok yüksek. Ama kulübüm benim istediğim rakamlara çıkamadı.Sezon sonu takım değişikliği kesin gibi gözüküyor" dedi.

'FIFA EN AĞIR CEZAYI VERDİ'

Golcü futbolcu son olarak milli takımın aldığı 6 maçlık ceza ile ilgili ise şunları söyledi. "Cezanın ufağı da büyüğü de insanları mutsuz eder. Bizde üzgünüz. Hak etmediğimiz bir ceza aldık. 6 maçımızı dışarıda oynayacağız. Bundan daha ağır bir ceza olamaz. Gruba gelince Türkiye rahat çıkar diye konuşuluyor. Son iki turnuvadan hep son maçlarda elendik. Hata yapma şansımız yok. Her takımı ciddiye alacağız. Futbol sahada oynanır. Bu gruptan çıkacağımza inanıyorum"

Golcü futbolcu reklam çekimlerinin ardından yarın sabah İspanya’ya uçacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz