« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nihat İstanbul'da

Real Sociedad takımıyla sözleşme imzalamak üzere İspanya'ya giden, ancak sol dizinde yırtık belirlenen Beşiktaşlı Nihat Kahveci, İspanyol kulübünden 2 yöneticiyle birlikte tedavisi için İstanbul'a geldi. Milli futbolcu, yarın artroskopi olacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

"HALA SICAK BAKIYORUZ"

Real Sociedad Kulübü yöneticisi ve basın sözcüsü Jose Luis Barreuetxea, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada,  Nihat'ın dün yapılan sağlık kontrolünde sol dizinde iltihaplanma belirlendiğini ancak bu transfere hala sıcak baktıklarını söyledi.

OPERASYON GEREKİYOR

Barreuetxea, "Doktor kontrolleri sonucu, Nihat'ın bir operasyon geçirmesi gerektiği söylendi. Henüz Real Sociedad Kulübü tarafından imza atılmadığı için, bu operasyonun Beşiktaş Kulübü tarafından yapılması gerekir. Biz hala Nihat'ın transferi konusunda ilgiliyiz. Tedavisi yapıldıktan sonra Nihat'ın transferi gerçekleşecek.

"NİHAT ÇOK SEVİLİYOR"
 
Nihat'la birlikte İstanbul'a gelmelerini de, bu transfere hala sıcak baktıklarının açık bir göstergesi olduğunu belirten sözcü, "Nihat, öğrendiğimize göre Türkiye'de çok sevilen bir oyuncu. Kaldığı 2-3 günde İspanya'da da kendisini inanılmaz biçimde sevdirdi. İspanyol basını, yöneticiler ve taraftarlar Nihat'a kucak açtı. Onlar da bu transferin gerçekleşmesini istiyor. Biz, bu anlamda kendisine Türkiye'ye dek eşlik ederek desteklediğimizi ve kulubün bu transfere hala sıcak baktığını belirtmek istedik. Bu arada, Beşiktaş Kulubü'ne de Nihat konusundaki çok olumlu yaklaşımları için teşekkür ediyoruz." dedi.

NİHAT:İŞ BİTTİ ANLAMINA GELMEZ

Nihat da açıklamasında sol dizinde sorun çıktığını belirterek, "Sağlık kontrolünden geçtikten sonra imza atacaktım. Şu anda doğru olan yapıldı. Geri geldim. Ancak bu, işimin bittiği anlamına gelmez. İstanbul'da bir operasyon geçireceğim ve iyileştiğim takdirde yeniden İspanya'ya gideceğim. Orada transfer 30 Ocak'a kadar devam ediyormuş. Şu anda 1.5 ay var. Menisküs de sürse sürse 1 ay sürer. En kısa zamanda kontrolden geçip ameliyat olacağım" diye konuştu.

YARIN ATROSKOPİ OLACAK

Milli futbolcu, yarın artroskopi olacak.  Beşiktaş Kulübü İletişim Komitesi'nden yapılan açıklamada, İspanya'dan bugün dönen Nihat'ın, Alman Hastanesi'nde ortopedi uzmanı Prof.Dr.Aziz Alturfan tarafından muayene edildiği bildirildi.  Nihat'a yarın sabah artroskopi yapılacağı kaydedilen açıklamada, "Oyuncumuzun, 1 gün sonra taburcu olabileği ve 10-15 gün içinde de antrenmanlara başlayabileceği bildirildi" denildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz